На початок

 

У президії Академії

 

Під головуванням Президента АН вищої школи України О.Г.Наконечного відбулося чергове засідання Президії Академії. Було обговорено хід підготовки до щорічної конференції Академії, яка пройде 13 червня в актовій залі Інституту підвищення кваліфікації Київського національного університету імені Т.Шевченка (вул. Васильківська, 36, станція метро «Васильківська», початок о 10.00).

Розглянуто й затверджено результати виборів у наукових відділеннях на оголошені вакансії дійсних членів Академії. Згідно зі Статутом Академії, новообрані академіки набудуть свого статусу після затвердження результатів виборів конференцією Академії. Ухвалено рішення про вшанування визначних учених України академічними нагородами Святого Володимира і Ярослава Мудрого. Згідно з традицією, ці нагороди буде вручено на конференції.

Віце-президент АН вищої школи України, заступник міністра освіти і науки України М.В.Стріха представив ухвалений Кабінетом Міністрів України 20 травня проект нової редакції Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», який буде внесено на розгляд Верховної Ради України. Про роботу над цим законопроектом, який враховує численні побажання університетських науковців, розповів учасник робочої групи, член Президії академії, проректор КНУ ім.Т.Г.Шевченка з наукової роботи С.А.Вижва. На його пропозицію президія ухвалила звернення до голови комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Л.М.Гриневич із закликом сприяти якнайшвидшому проходженню цього законопроекту через парламент.

Віце-президент Академії, відомий учений-конституціоналіст В.Г.Буткевич як член Конституційної комісії виніс на розгляд президії декілька положень із робочого проекту майбутньої Конституції України, що стосуються прав і свобод громадян. Президія ухвалила підтримати чотири з п’яти зазначених положень, і утриматися від підтримки одного з огляду на обставини воєнного часу.

22 травня президент АН вищої школи України О.Г.Наконечний взяв участь разом із міністром освіти і науки України С.М.Квітом у прес-конференції в МОН України, присвяченій нової редакції Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», підтримавши від імені Академії схвалений Урядом законопроект, який уперше прирівнює університети й науково-педагогічних працівників у частині гарантій наукової діяльності до наукових установ і наукових працівників.

Під час прес-конференції О.Г.Наконечний вручив С.М.Квіту нагороду Святого Володимира, якою тодішнього президента Національного університету «Києво-Могилянська Академія» було відзначено 15 грудня 2013 року за обстоювання демократичних засад у вищій освіті й громадянську позицію, виявлену в доленосні дні Революції Гідності.                                                        

 

На початок