На початок

 

У Президії Академії

 

Під головуванням президента Академії М.І.Дробнохода відбулося чергове засідання Президії АН ВШ України. На ньому було розглянуто резонансні події останнього часу в освітянсько-науковій сфері. Зокрема, було ще раз проаналізовано втрати, яких зазнає освітянська галузь після затвердження недосконалого, поспіхом і без урахування зауважень фахівців підготовленого проекту шкільної програми зі світової літератури, звідки було волюнтаристично викинуто апробовані класичні твори (поеми Гомера, «Божественну комедію» Данте, «Гамлета» Шекспіра, «Айвенго» Вальтера Скотта, «Маленького принца» Екзюпері тощо) й натомість запроваджено вивчення ряду текстів сумнівної художньої вартості й творів, які не відповідають віковому розвиткові учнів. Академія далі відстежуватиме ситуацію навколо цієї програми.

Віце-президент АН ВШ України, голова Громадської ради при Держінформнауки М.В.Стріха поінформував про дискусію з питань науки й вищої освіти, яка пройшла між двома головними кандидатами на президентську посаду у Франції, Ніколя Саркозі і Франсуа Олландом. Статтю М.В.Стріхи на цю тему опублікувала газета «Дзеркакло тижня» ( http://dt.ua/EDUCATION/frantsuzka_diskusiya__z_ukrayinskoyu_proektsieyu-101278.html )

Було розглянуто хід підготовки до відзначення 20-річчя Академії. Зокрема вирішено, що вакансії для виборів дійсних членів АН вищої школи України буде остаточно затверджено з урахуванням пропозицій фахових наукових відділень на черговому засіданні Президії наприкінці травня.

Розглянуто низку організаційних питань, зокрема щодо активізації роботи відділення політології, соціології і права. Президія закликала голів регіональних відділень ширше використовувати можливості сайту академії для інформування наукової громадськості про науково-освітянське життя в регіонах.

 

На початок