На початок

 

Відбулося перше в 2008 році засідання Президії Академії

 

25 січня під головуванням Президента АН ВШ України М.І.Дробнохода відбулося перше в поточному році засідання Президії Академії. На ньому розглянуто плани роботи Президії та наукових відділень на 2008 рік, хід підготовки до У Академічних читань пам’яті першого Президента АН ВШ України В.І.Стріхи, які відбудуться 16 лютого в Києві. Визначено дату проведення щорічної Конференції Академії – 19 квітня. До чергового засідання Президії Академії (вони відбуватимуться надалі в третю п’ятницю кожного місяця) науковим відділенням доручено подати пропозиції щодо кількості вакансій за цими відділеннями для оголошення чергових виборів академіків.

Ухвалено Звернення до Прем’єр-міністра України Ю.В.Тимошенко. В ньому Президія Академії підтримує намір Уряду спиратися на досягнення української науки, ввести провідних учених НАН України до складу колегій міністерств. Водночас Президія звертає увагу Уряду на те, що НАН України репрезентує лише частину української науки. Більшість учених вищої кваліфікації – докторів наук і професорів – працюють в університетах. Президія закликає Уряд спиратися також на інтелектуальний потенціал і цього сегменту української науки, провідних представників якого об’єднує Академія наук вищої школи України.

Президія схвалила текст листа до Міністра освіти і науки України І.О.Вакарчука, в якому містяться конкретні пропозиції щодо вдосконалення системи зовнішнього тестування. На думку Президії, без виправлення цих недоліків тотальний перехід на вступ до ВНЗ за результатами лише зовнішнього тестування може привести до дискредитації самої цієї системи в очах громадськості. Водночас Президія наголосила на великому значенні тестування не лише як засобу боротьби з корупцією, а насамперед як інструменту моніторингу загальної ситуації в середній освіті. Президія підтримала рішення міністра І.О.Вакарчука щодо здійснення тестування в Україні державною українською мовою, з забезпеченням необхідними термінологічними словниками учнів, які навчалися в школах з викладанням російською мовою, мовами інших національних меншин.

Президія ухвалила рішення відзначити Нагородою Ярослава Мудрого за визначні досягнення в галузі науки і техніки відомого українського вченого, доктора технічних наук, професора, президента УАН Олексія Федоровича Оніпка. Нагородою Володимира Великого за довголітню діяльність, скеровану на розвиток вищої освіти й науки в Україні, відзначено у зв’язку з його 90-річчям Олексія Корнійовича Романовського, доктора філологічних наук, професора, у минулому ректора Київського державного педагогічного інституту іноземних мов (нині – Національний лінгвістичний університет) та Київського державного педагогічного інституту (нині  - Національний педагогічний університет ім.Михайла Драгоманова).

Президія підтвердила розмір членських внесків на 2008 рік в обсязі 150 гривень і нагадує академікам про необхідність вчасно сплачувати ці внески поштовим переказом на рахунок Академії (з обов’язковим зазначенням цілі переказу й прізвища платника), або безпосередньо бухгалтеру Академії в її офісі на вул.Ісаакяна,18.

 

На початок