На початок

 

У Президії Академії

 

Під головуванням Президента АН вищої школи України М.І.Дробнохода відбулося чергове засідання Президії Академії. М.І.Дробноход поінформував присутніх про розвиток подій навколо арешту одного з керівників НАПН України. Цю інформацію було взято до відома. Віце-президент АН ВШ України, голова Громадської ради при Держінформнауки М.В.Стріха поінформував про спільне засідання Колегії Держінформнауки і Громадської ради, на якому було обговорено нову редакцію Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність». Було наголошено на необхідності одночасного доопрацювання цього законопроекту і проекту Закону «Про вищу освіту».

Президія ухвалила звернення до віце-прем’єр-міністра України, міністра охорони здоров’я Р.В.Богатирьової, в якому викладено бачення ситуації в освітянській і науковій сфері та висловлено сподівання на те, що поява після невиправданої півторарічної перерви  посади фахового гуманітарного віце-прем’єр-міністра призведе до зрушень на краще в цій ключовій для майбутнього держави сфері.

Президія також ухвалила звернення до прем’єр-міністра України М.Я.Азарова у зв’язку з ситуацією, яка вже тривалий час заважає нормальній роботі клініки ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського». Президія в ньому нагадала: в усі століття й в усіх країнах опікування хворими належало до чільних завдань монастирів, і тому війна, оголошена Лаврським монастирем клініці, є незбагненною і безпрецедентною з погляду християнської етики. Президія закликала Уряд визнати очевидне: клініка не може розглядатися як установа, «не пов’язана з діяльністю монастиря». Перспективу перенесення клініки до нового пристосованого приміщення слід вітати, але таке перенесення має відбутися не під тиском, а тоді, коли це приміщення справді відповідатиме всім сучасним критеріям лікування хворих на небезпечні інфекційні хвороби. Президія закликала монастир виявити по-справжньому християнські смирення й доброту й долучитися до опіки над хворими (як це завжди робили ченці Печерської Лаври). Президія АН ВШ України застерігає: реституція церковних приміщень ціною припинення діяльності установ і закладів охорони здоров’я, культури, науки (як це неодноразово мало місце в Україні останніми роками) веде не до «піднесення духовності», а до загального падіння рівня фізичного і духовного здоров’я суспільства.

Віце-президент АН ВШ України А.С.Філіпенко доповів про підготовку Меморандуму про співпрацю між АН ВШУ і Австрійською академією наук. Президія схвалила представлений проект Меморандуму. Академік-секретар відділення математики АН ВШ України Н.О.Вірченко поінформувала про підготовку до 14 Міжнародної конференції пам’яті академіка Михайла Кравчука, яка розпочне роботу 19 квітня в приміщенні НТУУ «КПІ».

Головний учений секретар АН ВШ України І.В.Бейко доповів про плани підготовки до відзначення 20-річчя від дня заснування АН ВШ України. До ювілейної Конференції Академії, яка відбудеться наприкінці листопада, передбачено видати ювілейний том Наукових записок та буклет з інформацією про діяльність усіх наукових відділень. Відділення Академії проведуть до цього дня свої наукові сесії. На квітневому засіданні Президії передбачено затвердити за пропозиціями наукових відділень вакансії для виборів дійсних членів Академії.

На особисте прохання академіка-секретаря загальнотехнічного відділення Г.О.Сукача його було увільнено від цих обов’язків за станом здоров’я. Президія подякувала Г.О.Сукачу за довголітню сумлінну роботу на цій посаді й побажала йому якнайшвидшого одужання. Обов’язки академіка-секретаря тимчасово покладено на академіка В.В.Коваля, якому доручено провести найближчим часом збори відділення. Обговорено також шляхи активізації роботи відділень педагогіки і психології, політології, соціології і права. Рішення з цього питання буде ухвалено на наступному засіданні президії.

 

На початок