На початок

 

У Президії Академії

 

Під головуванням Президента АН вищої школи України О.Г.Наконечного відбулося перше в поточному академічному році засідання Президії Академії. На початку засідання Президент Академії вручив Нагороду Ярослава Мудрого відомому вченому в галузі моделювання складних систем, академіку-секретарю відділення інформатики і системного аналізу В.А.Стояну. Учасники засідання тепло привітали В.А.Стояна з 70-річчям і побажали йому міцного здоров’я і нових творчих успіхів.

Президія розглянула заяву академіка-засновника АН вищої школи України В.А.Яблонського з проханням увільнити його від виконання обов’язків академіка-секретаря аграрного відділення і задовольнила її, подякувавши В.А.Яблонському за тривалу сумлінну працю й надавши йому статус радника Президії. На подання аграрного відділення новим академіком-секретарем Президія затвердила академіка, завідувача кафедри молекулярної біології, мікробіології та біобезпеки Національного університету біоресурсів і природокористування М.В.Патику.

Президія заслухала повідомлення представників громадської ініціативи «Могилянський протокол» В.Андрущенко та І.Тихонової щодо здійснення анкетування українських наукових журналів на предмет визначення їх відповідності сучасним критеріям наукових видань. Після зацікавленої дискусії, в якій взяли участь академіки В.І.Павлишин, О.А.Запорожець, С.А.Вижва, М.В.Стріха, І.В.Бейко, О.І.Чередниченко, Президія ухвалила підтримати зазначену ініціативу і взяти участь у її реалізації.

Віце-президент АН вищої школи України, заступник міністра освіти і науки України М.В.Стріха поінформував про слухання, які відбулися 16 вересня в комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти і були присвячені новій редакції Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність». Більшість учасників слухань, зокрема Президент АН ВШ України О.Г.Наконечний і член Президії АН ВШ України С.А.Вижва, у виступах підтримали проект закону, розроблений МОН із урахуванням пропозицій університетської наукової спільноти, і внесений Урядом до Верховної Ради. За цих умов внесення трьох альтернативних депутатських законопроектів фактично має на меті заблокувати давно назріли процес реформи української науки.

Член Президії, член Національного агентства забезпечення якості освіти С.А.Вижва повідомив про проблеми, які мають місце на етапі становлення НАЗЯО. Віце-президент Академії, відомий учений-правник В.Г.Буткевич здійснив правовий аналіз рішення Конференції академії від 13 червня поточного року, яким за факт наукового плагіату зі складу Академії було виключено Б.П.Середу, і продемонстрував, що це рішення було ухвалено у суворій відповідності до вимог чинного законодавства.

 

На початок