На початок

 

У Президії Академії

 

Під головуванням Президента АН вищої школи України О.Г.Наконечного відбулося чергове засідання Президії Академії.

Віце-президент АН вищої школи України, радник міністра освіти і науки України М.В.Стріха поінформував про основні положення ухваленого Верховною Радою Закону України «Про вищу освіту» та про хід реформування системи управління науковою сферою держави. На пропозицію М.В.Стріхи Президія ухвалила рішення про широке залучення академіків до державної експертизи науково-технічних проектів.

Перший віце-президент АН вищої школи України А.С.Філіпенко поінформував про поїздку до В’єтнаму та про переговори з керівництвом Академії соціальних наук цієї країни. Президія схвалила підписаний Меморандум про співпрацю між АН вищої школи України та Академією соціальних наук В’єтнаму.

На пропозицію А.С.Філіпенка Президія взяла під свій патронат розробку Концепції економічної моделі та економічної політики України після президентських виборів із залученням провідних вітчизняних та світових науковців.

Президія обговорила завдання науковців та освітян в контексті агресії, яку здійснює проти нашої держави Російська Федерація. Було відзначено, що звернення О.Г.Наконечного щодо необхідності зміни векторів науково-технічного співробітництва України, надіслане керівництву держави в травні, отримало схвалення на офіційному рівні, що відбилося в листі міністра С.М.Квіта до президента НАН Б.Є.Патона.

На завершення учасники засідання тепло привітали радника Президії, відомого вченого-ботаніка, головного ученого секретаря АН вищої школи України в 2003-2010 роках В.І.Чопика із його 85-річчям, побажали йому міцного здоров’я і нових творчих звершень.

 

На початок