На початок

 

У Президії Академії: визначено дату звітно-виборчої Конференції

 

Під головуванням т.в.о. Президента АН вищої школи України О.Г.Наконечного відбулося чергове засідання Президії Академії. На ньому було заслухано інформацію щодо підготовки до звітно-виборчої Конференції Академії. Її ухвалено провести 15 лютого 2014 року, в суботу, в стінах КНУ ім.Т.Г.Шевченка в один день із ХІ Академічними читаннями пам’яті В.І.Стріхи.

Президія розглянула низку організаційних питань. В.о. академіка-секретаря наукового відділення інформатики і системного аналізу призначено академіка Володимира Антоновича Стояна, радником Президії – Петра Миколайовича Зінька.

Віце-президент АН ВШ України М.В.Стріха поінформував присутніх про виклики системі освіти, які виникли внаслідок ухвалення колегією МОН Концепції профільної освіти в 10-11 класах. Як відзначалося, цей документ фактично остаточно руйнує залишки повноцінної середньої освіти, оскільки абсолютна більшість школярів уже не вивчатиме в старших класах таких базових дисциплін, як фізика, хімія, біологія, світова література тощо. Водночас реалізація Концепції не гарантує й появи повноцінної профільної освіти, оскільки в жодній країні Європи ще не вдалося реалізувати таку систему упродовж 2-х років, як це передбачається зробити в Україні. Без відповіді залишається й питання про можливість реалізації профільного навчання в сільській місцевості. Відтак вирішено підготувати проект звернення з цього питання до вищих органів влади.

Цей проект буде розглянуто на черговому засіданні Президії, яке відбудеться 15 листопада. На ньому ж буде розглянуто питання про допуск до виборів на наукових відділеннях Академії кандидатур, поданих на оголошені вакансії академіків АН вищої школи України.

 

На початок