На початок

 

У Президії Академії: академіка О.Г.Наконечного призначено т.в.о. Президента Академії

 

10 жовтня 2013 року члени Президії АН вищої школи України разом із численними представниками наукової й освітянської громади Києва провели в останню путь визначного вченого і організатора освіти, вірного сина України М.І.Дробнохода. Телеграми співчуття у зв¢язку з цією втратою надійшли з усіх університетських центрів нашої держави і далеко з-поза її меж. Слова прощання над труною М.І.Дробнохода виголосили академіки М.В.Стріха, П.П.Кононенко, С.А.Вижва, на могилу біля центрального входу на Берковецьке кладовище Києва лягли вінки від АН вищої школи України, КНУ ім.Т.Г.Шевченка, ННДІ українознавства і всесвітньої історії МОН, комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України.

11 жовтня під головуванням віце-президента АН вищої школи України М.В.Стріхи відбулося засідання Президії Академії, в якому взяли участь 17 з 22 членів Президії. Проінформувавши про становище, в якому опинилася Академія після смерті свого довголітнього президента, і наголосивши, що таке становище вимагає ряду швидких і продуманих заходів, М.В.Стріха запропонував покласти тимчасове виконання обов¢язків Президента Академії на академіка-секретаря наукового відділення інформатики і системного аналізу Олександра Григоровича Наконечного. О.Г.Наконечний є відомим ученим у галузі системного аналізу, учнем академіка А.В.Скорохода, завідувачем кафедри системного аналізу та теорії прийняття рішень КНУ ім.Т.Г.Шевченка, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки та Академічної Нагороди Ярослава Мудрого АН вищої школи України. Президія Академії одноголосно підтримала цю пропозицію і визначила перелік першочергових кроків, які слід здійснити з метою успішного проведення чергової звітно-виборної конференції Академії.

З огляду на те, що терміни підготовки виявилися суттєво порушені через тривалу хворобу М.І.Дробнохода, вирішено провести звітно-виборчу конференцію Академії з нормою представництва один делегат від кожних чотирьох членів наукового відділення в лютому 2014 року, поєднавши її в часі з ХІ Академічними читаннями пам¢яті В.І.Стріхи. Академіку-секретарю наукового відділення наук про Землю В.М.Загнітку доручено підготувати для цих читань розгорнуту доповідь, присвячену науковому доробкові М.І.Дробнохода.

Президія також ухвалила рішення про оголошення вакансій для виборів дійсних членів (академіків) АН вищої школи України. Повідомлення про вакансії буде ближчим часом розміщено на сайті Академії й надруковано в пресі. Науковим відділенням Академії до 14 грудня поточного року доручено подати пропозиції щодо кандидатів на здобуття Академічних нагород Святого Володимира і Ярослава Мудрого.

Ухвалено звернення до Президента України В.Ф.Януковича, в якому АН вищої школи України наголошує на необхідності гідного вшанування пам’яті визначного українського філолога, іноземного члена НАН України, лауреата Національної премії України ім.Т.Г.Шевченка Ю.В.Шевельова у його рідному місті Харкові і засуджує дії місцевої влади, які стали справжнім ляпасом для української інтелігенції і завдали великої школи іміджеві України в Європі й світі.

Ухвалено також Заяву, в якій Академія вітає намір української влади підписати під час саміту у Вільнюсі в листопаді цього року угоду про асоціацію між Україною і Євросоюзом. АН вищої школи України розглядає таку угоду як важливий етап у процесі утвердження України як правової демократичної європейської держави і висловлює сподівання, що потенціал цієї угоди буде повною мірою використано в інтересах розвитку української науки та вищої освіти. АН вищої школи України закликає Президента, Верховну Раду, Уряд України зробити все від них залежне, аби в час, який ще залишився до початку саміту у Вільнюсі, було розв’язано всі проблемні питання, які сьогодні створюють небезпеку для підписання угоди про асоціацію.

Чергове засідання Президії під головуванням т.в.о. Президента Академії О.Г.Наконечного пройде 24 жовтня цього року.

 

 

 

Витяг

з протоколу засідання Президії АН вищої школи України

від 11 жовтня 2013 року

 

Присутні 17 з 22 членів Президії.

 

Слухали:

Про тимчасового виконувача обов’язків Президента АН вищої школи України.

Ухвалили:

У зв’язку зі смертю Президента АН вищої школи України М.І.Дробнохода, яка сталася 7 жовтня 2013 року, на підставі пп.5.11, 5.12 Статуту АН вищої школи України тимчасово, до проведення чергової звітно-виборчої Конференції Академії, покласти обов’язки Президента АН вищої школи України, визначені п.5.13 Статуту Академії, на члена Президії АН вищої школи України, академіка-секретаря наукового відділення інформатики і системного аналізу О.Г.Наконечного.

Доручити т.в.о. Президента АН вищої школи України О.Г.Наконечному:

- забезпечити організаційну підготовку до проведення в лютому 2014 чергової звітно-виборчої Конференції Академії, на якій має бути обрано новий склад статутних органів АН вищої школи України;

- прийняти і забезпечити збереження оригіналів реєстраційного свідоцтва та Статуту Академії, печатки Академії та її архіву;

- вирішити питання про відкриття нового банківського рахунку Академії з урахуванням того, що «Кредитпромбанк» оголошено банкрутом, оформивши на себе право банківського підпису.

Членам Президії, всім академікам АН вищої школи України, працівникам апарату АН вищої школи України надавати т.в.о. Президента АН вищої школи України О.Г.Наконечному максимальне сприяння в його роботі, вчасно і в повному обсязі виконувати його доручення і розпорядження.

Голосували: 17 «за», 0 «проти», 0 «утрималися».

 

Головуючий на засіданні,

віце-президент М.В.Стріха

 

головний учений секретар І.В.Бейко

 

 

 Президентові України В.Ф.Януковичу

 

Вельмишановний Вікторе Федоровичу!

 

Академія наук вищої школи України – заснована 1992 року всеукраїнська громадська наукова організація, яка об’єднує понад 300 провідних учених, докторів наук і професорів, які працюють у ВНЗ нашої держави – звертається до Вас у зв’язку з обурливою ситуацією, яка склалася навколо вшанування пам’яті визначного українського філолога, іноземного члена НАН України, лауреата Національної премії України ім.Т.Г.Шевченка Ю.В.Шевельова у його рідному місті Харкові. Попри те, що наукові заслуги Ю.В.Шевельова визнано всім цивілізованим світом та Українською державою, а пущена в 1960-і рр. КДБ СРСР фальшивка про начебто «посібництво» ученого гітлерівцям не має жодного документального підтвердження (що засвідчено висновками НАН України та СБУ), харківська місцева влада зробила ім’я вченого розмінною монетою в політичних іграх явно антиукраїнського спрямування. Голова Харківської ОДА М.М.Добкін та харківський міський голова Г.А.Кернес очолили брутальну, витриману в найгірших сталіністських традиціях кампанію дискредитації пам’яті визначного філолога, а знищення серед білого дня в центрі Харкова встановленої громадським коштом меморіальної дошки Ю.В.Шевельову стало без перебільшення ляпасом усій українській інтелігенції і завдало відчутного удару іміджеві України як цивілізованої правової європейської держави.

Просимо Вас, вельмишановний Вікторе Федоровичу, особисто втрутитися в цю ситуацію і поставити на місце харківських чиновників, дії яких дискредитують усю вертикаль української влади в очах Європи й світу. Наукова спільнота України переконана: Ю.В.Шевельова має бути вшановано в його рідному місті, а знищену вандалами меморіальну дошку – невідкладно відновлено коштом тих посадових осіб, чиї неприпустимі з погляду цивілізованих норм дії й заяви призвели до її знищення.

 

З глибокою повагою і надією на підтримку,

на доручення Президії АН вищої школи України

 

віце-президент М.В.Стріха

 

головний учений секретар І.В.Бейко

 

 

ЗАЯВА

Академії наук вищої школи України

 

Академія наук вищої школи України – заснована 1992 року всеукраїнська громадська наукова організація, яка об’єднує понад 300 провідних учених, докторів наук і професорів, які працюють у ВНЗ нашої держави – вітає намір української влади підписати під час саміту у Вільнюсі в листопаді цього року угоду про асоціацію між Україною і Євросоюзом. АН вищої школи України розглядає таку угоду як важливий етап у процесі утвердження України як правової демократичної європейської держави і висловлює сподівання, що потенціал цієї угоди буде повною мірою використано в інтересах розвитку української науки та вищої освіти. АН вищої школи України закликає Президента, Верховну Раду, Уряд України зробити все від них залежне, аби в час, який ще залишився до початку саміту у Вільнюсі, було розв’язано всі проблемні питання, які сьогодні створюють небезпеку для підписання угоди про асоціацію.

 

Ухвалено Президією АН вищої школи України

11 жовтня 2013 року

 

На початок