На початок

 

У Президії АН вищої школи України

 

23 листопада під головуванням віце-президента АН ВШ України М.В.Стріхи відбулося чергове засідання Президії Академії, на якому було розглянуто питання підготовки до Конференції Академії, що розпочне роботу о 10.00 15 грудня в ауд.329 головного корпусу КНУ ім.Т.Шевченка.

На початку засідання Президії його учасники вшанували хвилиною мовчання пам’ять відомого вченого в галузі математичної логіки, довголітнього голови Контрольно-ревізійної комісії Академії М.М.Роженка, який пішов з життя.

Головний учений секретар Академії І.В.Бейко поінформував про результати виборів академіків науковими відділеннями. Всього відділеннями обрано 26 академіків і одного почесного академіка (проф.Калла, Індія, за відділенням математики). За рішенням Президії всі ці кандидатури буде внесено на затвердження Конференції 15 грудня.

За великий особистий внесок у розвиток науки і вищої освіти України Президія ухвалила відзначити найвищою нагородою Академії – Нагородою Святого Володимира – академіка НАН України, ректора НТУУ «КПІ» М.З.Згуровського, академіка НАН України, почесного академіка АН ВШ України, директора Інституту гідромеханіки НАН України В.Т.Грінченка, академіків АН ВШ України С.Д.Івасишена, Я.С.Калакуру, В.П.Кирилюка, І.М.Ляшенка, М.І.Панчука, О.Б.Ступіна.

На подання наукових відділень Президія також визначила цьогорічних лауреатів Нагороди Ярослава Мудрого за визначний внесок у розвиток науки і техніки. Групу вчених нагороджено Почесними грамотами Президії Академії. Їх, зокрема, вдостоєно 15 академіків-засновників АН вищої школи України, які брали участь в Установчих зборах 27 листопада 1992 року й сьогодні активно працюють в Академії.

Президія ухвалила провести чергові Х Академічні читання пам’яті В.І.Стріхи 16 лютого 2013 року й просить академіків і почесних академіків подати теми своїх доповідей на читаннях до 20 січня 2013 року.

Було обговорено можливі наслідки реалізації положень наказу МОНМС № 1112 від 17 жовтня 2012 року «Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук». Вирішено продовжити вивчення питання й підготувати за його наслідками звернення до нового керівництва МОНМС.

Члени Президії з великою увагою переглянули 15-хвилинний відеофільм про Установчі збори АН ВШ України 27 листопада 1992 року, який буде показано учасникам Конференції.

 

На початок