На початок

 

У Президії Академії

 

Під головуванням Президента АН ВШ України М.І.Дробнохода відбулося чергове засідання Президії Академії. При його початку учасники тепло привітали визначного українського ученого-філолога, відомого популяризатора літературних норм української мови академіка О.Д.Пономарева, який нещодавно відзначив своє 75-річчя. М.І.Дробноход вручив ювілярові знак і диплом Академічної Нагороди Ярослава Мудрого, якими відзначено багатолітню працю О.Д.Пономарева на ниві українського мовознавства.

Академік-секретар відділення математики Н.О.Вірченко повідомила, що успіхом завершилися майже десятилітні зусилля наукової громадськості й на Харківському масиві столиці нарешті з’явилася вулиця, яка носить ім’я визначного українського математика академіка Михайла Кравчука, праці якого лягли в основу створення сучасного комп’ютера, на той час як сам учений загинув у сталінських концтаборах.

Президія обговорила ситуацію, яка склалася в науково-освітній сфері держави. Члени президії з тривогою говорили про різку зміну орієнтирів нинішнього керівництва МОН, про згортання всього, що має ознаки українськості, про свідоме вписування української освіти в стандарти «російського світу». Критику викликала чергова версія проекту закону «Про вищу освіту», розроблена МОН, де до переліку освітньо-наукових рівнів віднесено вже не лише доктора філософії (проти чого Академія мотивовано заперечувала й раніше, вважаючи, що доктор філософії є науковим рівнем), але й доктора наук. Вирішено, що на черговому засіданні Президії буде ухвалено низку звернень з зазначених питань до органів влади. Відділенню історії, філософії та українознавства окремо доручено здійснити аналіз навчального посібника «Очерки по истории Украины» (за редакцією П.П.Толочка), який керівництво МОН фактично пропонує університетам як нормативний.

За поданнями фахових відділень президія ухвалила відзначити Нагородою Ярослава Мудрого відомого ученого-біохіміка академіка М.Д.Курського, який 21 листопада відзначить своє 80-річчя, та відомого ученого-фізика Л.В.Поперенка, якому 2 грудня виповниться 60 років.

Визначено, що чергові Восьмі Академічні читання пам’яті В.І.Стріхи відбудуться в приміщенні КНУ ім.Т.Шевченка 6 лютого 2011 року. Президія звертається до академіків з проханням надіслати до 15 січня 2011 року на адресу Академії anvsu@ukr.net теми доповідей з актуальних напрямків сучасної науки та освіти, з якими вони мають намір виступити на читаннях. За традицією, матеріали читань будуть надруковані в черговому томі «Наукових записок» Академії.

Головний редактор широкопрофільного англомовного наукового журналу академії «Наукові обрії» академік М.В.Стріха повідомив, що вийшло друком перше число журналу, з повним змістом якого можна ознайомитися через сайт Академії. Редакції вдалося реалізувати свій намір, згідно з яким кожна стаття має цифровий ідентифікатор DOI і включена до світових науковометричних баз. Зараз формуються наступні числа журналу. Інформацію для авторів розміщено на сайті Академії. М.І.Стріха закликав академіків активніше публікуватися на сторінках цього наукового видання.

 

 

На початок