На початок

 

В Президії Академії: визначено дату ІХ Академічних читань пам’яті В.І.Стріхи.

 

Під головуванням Президента АН ВШ України М.І.Дробнохода відбулося чергове засідання Президії Академії. Учасники засідання оплесками зустріли інформацію про присудження Премії імені Григорія Кочура Міністерства культури України за досягнення в галузі перекладознавства визначному українському вченому-перекладознавцеві, академіку АН вищої школи України Р.П.Зорівчак.

Президія визначила дату чергових ІХ Академічних читань пам’яті засновника і першого президента АН ВШ України професора В.І.Стріхи. Вони відбудуться 11 лютого 2012 року. За традицією, на них прозвучать наукові доповіді про найбільш актуальні й перспективні дослідження, які здійснюють сьогодні учені українських ВНЗ. Тексти доповідей буде надруковано в черговому томі «Наукових записок» Академії.

Президія просить академіків і почесних академіків АН ВШ України подати теми доповідей, з якими вони планують виступити на ІХ Академічних читаннях пам’яті В.І.Стріхи, на електронну адресу академії anvsu@ukr.net та на адресу голови Програмного комітету читань академіка АН ВШ України М.В.Стріхи maksym_strikha@hotmail.com до 25 грудня цього року.

Президія ухвалила відзначити Нагородою Святого Володимира за багатолітню самовіддану працю в ім’я розвитку української науки і вищої освіти визначного українського вченого-біолога, еколога, історика природознавства, академіка АН ВШ України І.П.Григорюка. Нагородою Ярослава Мудрого в галузі науки і техніки відзначено відомого вченого-фізика, академіка АН ВШ України Ф.В.Недопьокіна та відомого вченого-економіста, академіка АН ВШ України О.П.Гребельника.

Президія розглянула поточну ситуацію в галузі науки й вищої освіти України. Президент Академії М.І.Дробноход поінформував про великий суспільний резонанс, який мала принципова позиція АН вищої школи України щодо неприпустимості тих методів, якими готувався й проводився ІІІ з’їзд освітян України. Вирішено звернутися до Президента України В.Ф.Януковича з листом, у якому зазначити, що похапцем підготовлена й ухвалена з’їздом без належного експертного обговорення Національна стратегія розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки не може бути покладена в основу нормативних документів, які визначатимуть розвиток системи освіти в державі на середньострокову перспективу.

Президія також відзначила, що більша частина положень ст.60, 61 проекту Закону України «Про вищу освіту», внесеного МОНМС України, які стосуються наукової діяльності ВНЗ, суто декларативні. Закон не містить реальних гарантій того, що наука перестане нарешті бути для науково-педагогічних працівників «справою третьої половини дня» (після лекцій і написання незліченних бюрократичних документів). Ці та інші недоліки законопроекту змушують Академію вимагати його відкликання й суттєвого доопрацювання.

Президія розглянула низку організаційних питань. На підставі поданої заяви академіка Ф.В.Недопьокіна переведено з загально технічного відділення до відділення фізики і астрономії. Академікам-секретарям наукових відділень доручено до 16 грудня цього року подати пропозиції щодо можливості дальшого перебування в списках Академії 23 академіків, які фактично втратили зв’язок з Академією, упродовж тривалого часу не беруть участі в її заходах, не сплачують членських внесків.

Попередньо розглянуто план відзначення 20-річчя АН вищої школи України, яке припадає на 27 листопада 2012 року.

 

На початок