На початок

У президії АН вищої школи України

 

Під головуванням Президента АН вищої школи України М.І.Дробнохода відбулося перше в новому навчальному році засідання Президії Академії. У вступному слові М.І.Дробноход окреслив тривожні для української вищої школи й науки тенденції останніх місяців. Українські університети вкотре не потрапили до рейтингу провідних університетів світу – й це є цілком закономірним,  коли в структурі МОН сьогодні немає навіть окремого департаменту, який опікувався б проблемами університетської науки.

Президія АН вищої школи України відреагувала на події останнього часу ухваленням двох заяв. В одній з них вона підтримала академіків В.П.Шевченка і В.А.Сминтину, які оголосили про намір знову балотуватися на посади ректорів ДНУ та ОНУ ім.І.Мечникова, і закликала МОН не перешкоджати вільному вибору колективів цих університетів. У другій було проаналізовано проект закону «Про мови в Україні», внесений представниками урядової коаліції. На переконання Президії, ухвалення цього законопроекту завдасть тяжкого удару по українській мові, зокрема в сфері освіти, й матиме згубні наслідки для демократичних європейських перспектив України. Відтак Президія закликала українську інтелігенцію об’єднатися з метою недопущення ухвалення такого закону.

Президія підбила підсумки експертного обговорення вченими Академії нової редакції Закону України «Про вищу освіту», здійсненого на прохання Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти. Пропозиції та зауваження Академії ухвалено надіслати також до МОН, де відбувається черговий етап доопрацювання законопроекту.

Президія вирішила низку організаційних питань. Вона ухвалила до друку оновлений біографічний довідник Академії й затвердила плани роботи на поточний рік. У листопаді-грудні заплановано провести виїзне засідання Президії в Харкові, а в березні-квітні 2011 року – в Кам’янці-Подільському. У лютому 2011 року відбудуться традиційні Восьмі Академічні читання пам’яті В.І.Стріхи.

Президія відновлює практику традиційних наукових доповідей на її засіданнях. На жовтневому засіданні доповідь на тему «Нова фізика графену: стан і перспективи» зробить віце-президент АН вищої школи України, доктор фізико-математичних наук М.В.Стріха.

Виконавчий редактор журналу «Наукові обрії» голова Західного наукового центру Академії Р.О.Влох повідомив, що перше число цього англомовного журналу, оригінальні та оглядові статті з якого будуть реферуватися в базах SCOPUS i ISI, вже готове до друку. Зараз починається робота над другим і подальшими числами.

 

На початок