На початок

 

В Президії Академії

 

Під головуванням Президента АН вищої школи України М.І.Дробнохода відбулося перше в новому академічному році засідання Президії Академії. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять визначного українського ученого-психіатра, академіка-засновника АН ВШ України Ірини Йосипівни Влох, яка пішла з життя.

М.І.Дробноход від імені Президії привітав віце-президента АН вищої школи України М.В.Стріху, якого 7 вересня було обрано Головою Громадської ради при Державному агентстві з питань науки, інновацій та інформатизації України. М.В.Стріха поінформував присутніх про плани Громадської ради, яка у відповідності до затвердженого Держінформнауки положення є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, який утворюється з метою створення ефективних організаційних та правових умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами, врахування громадської думки у процесі підготовки та організації виконання рішень Держінформнауки, створення можливостей для вільного та об'єктивного висвітлення засобами масової інформації процесів у сфері наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інформатизації. Зокрема, на 19 жовтня заплановано засідання з порядком денним «Проблеми нормативної бази і нормозастосування, які гальмують розвиток сфери науки в Україні». М.В.Стріха запевнив, що конструктивні пропозиції АН ВШ України завжди знаходитимуть відображення в рішеннях Громадської ради.

Президія проаналізувала наслідки вступної кампанії до ВНЗ 2011 року. Було висловлено тривогу з приводу дальшого цілеспрямованого розмивання об’єктивних критеріїв прийому до вишів.

М.І.Дробноход висловив занепокоєння наукової громадськості щодо ухвалення в КНУ ім.Т.Г.Шевченка рішення, згідно з яким провідні вчені НАН України не зможуть більше працювати в університеті за сумісництвом (а отже й не керуватимуть магістерськими роботами й аспірантурою), а лише читатимуть лекції на умовах погодинної оплати. На думку М.І.Дробнохода, це призведе до відпливу з університету якісних кадрів і знизить рівень підготовки фахівців. Вирішено всебічно розглянути це питання на черговому засіданні Президії.

Президія ухвалила звернення до Президента України В.Ф.Януковича, в якому проаналізовано негативні наслідки можливого ухвалення закону «Про засади державної мовної політики». Відповідний законопроект № 9073 зареєстровано в парламенті 26 серпня цього року народними депутатами від Партії регіонів С.Ківаловим та В.Колесніченком.

Президія надала повноваження віце-президенту Академії А.С.Філіпенку на ведення переговорів про співпрацю з Австрійською академією наук.

 

На початок