На початок

В Президії АН ВШ України

 

Під головуванням Президента АН ВШ України професора М.І.Дробнохода 23.01 09 р. відбулося перше в 2009 році засідання Президії Академії. Було обговорено хід підготовки до Шостих Академічних читань пам’яті першого президента АН ВШ України В.І.Стріхи, які відбудуться 7 лютого в приміщенні Національного педагогічного університету ім.М.Драгоманова. Затверджено програму читань, на яких з повідомленнями виступлять провідні науковці ВНЗ України.

Член Президії, заступник міністра освіти і науки України М.В.Стріха проінформував про проблеми фінансування науки в 2009 році і про заходи, яких міністерство вживає з метою збереження наукового потенціалу держави, порятунку наукових шкіл в умовах фінансово-економічної кризи.

Також було розглянуто низку організаційних питань. З метою покращання організаційних зв’язків з відділеннями Академії обов’язки віце-президента Академії з оргроботи тимчасово до конференції покладено на академіка-секретаря загальнотехнічного відділення професора Г.О.Сукача. Визначено, що чергова щорічна конференція Академії відбудеться в другій половині квітня. У зв’язку з цим оголошено вакансії для виборів дійсних членів Академії (повідомлення буде опубліковано в пресі), а науковим і регіональним відділенням запропоновано подати до Президії кандидатури на здобуття Академічних нагород Володимира Великого і Ярослава Мудрого.

Учасники засідання тепло привітали академіка-секретаря відділення українознавства професора О.Д.Пономаріва, якого Указом Президента України нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Президія підтримала рішення про нагородження академіка АН ВШ України, визначного ученого і організатора освіти, ректора Національного педагогічного університету  ім.М.Драгоманова В.П.Адрущенка Нагородою Володимира Великого (в зв’язку з його 60-річчям), а Патріарха Київського і всієї Русі-України Філарета – Нагородою Ярослава Мудрого за визначний внесок у розвиток богословської науки (у зв’язку з його 80-річчям).

 

На початок