На початок

 

В Президії АН ВШ України

 

Під головуванням Президента АН ВШ України професора М.І.Дробнохода відбулося чергове засідання Президії Академії. Було обговорено хід підготовки до чергової щорічної конференції Академії, яка відбудеться 16 травня. Квоту представництва від наукових відділень встановлено: 1 делегат від кожних 4 членів відділення. Водночас за традицією вирішено запросити до участі в конференції всіх дійсних і почесних членів Академії.

На підставі розгляду надісланих документів низку провідних учених допущено до виборів на оголошені раніше вакансії дійсних членів Академії (оголошення про які було надруковано в газеті «Освіта України» від 24 лютого цього року й розміщено на сайті Академії). Науковим відділенням Академії доручено визначитися з поданими кандидатурами до 20 квітня. За Статутом, результати виборів у відділеннях має бути затверджено конференцією Академії.

Розглянуто також попередні пропозиції наукових і регіональних відділень  щодо кандидатур на здобуття Академічних нагород Володимира Великого і Ярослава Мудрого. Остаточний список нагороджених буде сформовано до кінця квітня. За традицією, дипломи лауреатам буде вручено на конференції Академії.

На пропозицію академіка-секретаря відділення педагогіки і психології О.О.Романовського Президія підтримала масштабний соціальний проект залучення школярів до української мови й літератури через заохочення їх до перекладу. Реалізація цього проекту розпочнеться з кількох шкіл Рівненської області.

Президія також вирішила звернутися до Президента України В.А.Ющенка з оцінкою двох його указів. На думку Президії, створення державної Академії екологічних наук є несвоєчасним і суперечить нагальній потребі переведення всіх галузевих академій у статус громадських наукових асоціацій. Водночас адміністративне створення указом чотирьох нових регіональних відділень Академії правових наук, призначення 21 нового академіка й члена-кореспондента цієї академії та введення керівників цих відділень до складу президії АПрН суперечить принципам академічного самоврядування. Воно не лише протиправне з погляду норм Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність», але й створює у майбутньому механізм для рейдерського захоплення Національної академії наук України, заволодіння її майном, нерухомістю й землями. Відтак Президія АН вищої школи закликала главу держави відкликати цей указ, який може мати далекосяжні негативні наслідки для української науки.

 

На початок