На початок

 

У Президії АН ВШ України

 

Президія визначила плани роботи Академії

 

8 червня під головуванням Президента Академії М.І.Дробнохода відбулося чергове засідання Президії АН ВШ України. На ньому затверджено плани роботи Президії та наукових відділень Академії на виконання Ухвали Звітно-виборної конференції Академії, що пройшла 21 квітня цього року. Зокрема вирішено провести в листопаді цього року позачергові Загальні збори Академії, присвячені її 15 річниці. Окрім урочистої частини, передбачається, що на зборах будуть заслухані наукові доповіді, присвячені найвагомішим здобуткам учених Академії. До Зборів планується видати довідник і буклет Академії, а також черговий том “Наукових записок АН ВШУ”.

Передбачено, що до Зборів буде виготовлено пам’ятні настінні дублікати дипломів академіків. З цією метою Президія просить дійсних членів Академії надіслати поштою на її адресу ксерокопії своїх дипломів.

Президія розглянула стан роботи відділення наук про землю й визнала його незадовільним. З метою активізації роботи відділення обов’язки академіка-секретаря покладено на В.І.Павлишина. Володимир Іванович Павлишин – визначний український вчений-мінералог, доктор геолого-мінералогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. Упродовж понад 10 років він очолював Українське мінералогічне товариство, а нині є науковим редактором “Мінералогічної енциклопедії України”, яка готується до друку.

За ініціативою члена Президії В.А.Яблонського також розглянуто окремі аспекти участі України в Болонському процесі. Президія висловила занепокоєння заявами керівників МОН щодо можливості вже ближчим часом запровадити одноступеневу систему атестації науковців. На думку Президії, такий крок був би непродуманий і передчасний.

На початок