На початок

 

У Президії АН ВШ України

 

Під головуванням Президента АН ВШ України М.І.Дробнохода відбулося перше в новому навчальному році засідання Президії Академії. Було всебічно розглянуто хід підготовки до урочистих Загальних зборів Академії на відзначення її 15-річчя (Установчі збори АН ВШУ відбулися 27 листопада 1992 року). До Зборів буде видано новий Довідник про Академію з творчими біографіями академіків та черговий том "Наукових записок АН ВШ України". У зв’язку з цим Президія зобов’язала Академіків-секретарів відділень ще раз нагадати членам відділень про необхідність надіслати до 21 вересня свої творчі біографії обсягом до 2000 знаків та фотографії на електронну адресу Академії. Творчі біографії академіків, не надіслані до вказаної дати, не будуть вміщені до довідника.

На ініціативу першого віце-президента Академії П.П.Кононенка ухвалено звернення до Президента України Віктора Ющенка, в якому висловлюється тривога з приводу масових спроб окремих політиків та посадових осіб місцевого самоврядування поставити під сумнів статус державної української мови й міститься пропозиція зробити мовне питання темою розгляду на одному з чергових засідань РНБО.

На ініціативу члена Президії Академії В.А.Яблонського Академія ухвалила звернутися до МОН з вимогою не руйнувати сьогоднішньої випробуваної системи атестації наукових кадрів (кандидат наук - доктор наук). Академія відзначила: скороспілий перехід до присвоєння ступеня "доктор філософії" в українських умовах може лишень розмити фахові критерії в науці.

У зв’язку з ініціативами проведення різноманітних референдумів з питань, які ділять українське суспільство (конституційний устрій, статус мов, членство в НАТО тощо), Президія звернулася до політичних сил України з закликом відмовитися від ідеї зробити інститут референдуму знаряддям політичної боротьби. На думку Академії, відповідальні політики можуть ініціювати референдуми лише з тих питань, із яких досягнуто високого ступеня суспільного консенсусу, як це сталося у випадку референдуму 1 грудня 1991 р. ., коли український народ майже одноголосно легітимізував незалежність своєї Батьківщини. В іншому випадку референдум, навіть визначивши формального переможця, призведе до програшу України, бо поглибить суспільний розкол.

 Академіки-секретарі відділень економіки А.С.Філіпенко та фізики й астрономії Л.В.Поперенко поінформували Президію про наукові конференції й семінари, які відбудуться ближчим часом під егідою цих відділень Академії.

 

На початок