На початок

ЗВЕРНЕННЯ

конференції АН ВШ України

до учених Росії

 

Вельмишановні колеги!

Академія наук вищої школи України об’єднує понад 250 провідних учених, які працюють в університетах нашої держави. Її почесними академіками є відомі вчені з багатьох країн світу, зокрема і з Російської Федерації, з якою нас завжди поєднували тісні наукові й особисті зв’язки.

Ми з усією відповідальністю заявляємо: учені України прагнуть підтримання й поглиблення взаємовигідних контактів з російськими колегами. Тому нас вельми тривожить те, що упродовж останнього часу державне керівництво Російської Федерації, високопоставлені військовики дозволяють собі повчати Україну в тональності, неприпустимій для практики рівноправних міждержавних відносин, більше того – погрожують їй застосуванням сили у випадку, якщо наша держава зважиться на небажані з погляду Кремля кроки й рішення.

Ми закликаємо наших російських колег усвідомити: рішення України про участь у тій або іншій системи колективної безпеки жодною мірою не загрожуватиме безпеці й інтересам Росії. Водночас розгорнута російськими правлячими елітами антиукраїнська істерія вже негативно позначається на атмосфері довіри й дружби між нашими народами. Згортаються потрібні для обох країн наукові й інноваційні проекти.

Тому ми закликаємо російських учених використати увесь свій вплив у суспільстві для того, щоб не допустити дальшої ескалації недружніх, образливих щодо України заяв, які неминуче матимуть наслідком погіршення відносин між двома сусідніми народами. Зі свого боку, українські учені прагнутимуть і надалі підтримувати й розвивати весь спектр українсько-російського наукового співробітництва, вважаючи його важливим складником формування нормальних, по-справжньому дружніх, рівноправних і добросусідських українсько-російських відносин.

 

Ухвалено 19 квітня 2008 року в м.Києві 

 

На початок