На початок

Заява

Академії наук вищої школи України

 

Український народ переміг. Кримінальний диктаторський режим Януковича повалено. Але цю перемогу куплено страшною ціною понад сотні людських життів, тисяч поранених і скалічених. Вічна пам’ять Героям!

АН вищої школи України розцінює цю перемогу як унікальний шанс почати будівництво нової європейської справедливої й демократичної України. Історичний момент, а також відверті зазіхання й погрози, які звучать із Москви, вимагають від українських політиків і суспільства надзвичайної консолідованості.

АН вищої школи України вважає: не може бути прощення злочинам проти людства і людяності. Кривавий колишній президент і його поплічники, а також ті, хто безпосередньо віддавали й виконували накази убивати, мають сісти на лаву підсудних і понести заслужене покарання.

Разом із тим суспільство має дати шанс тим, хто, належачи ще вчора до правлячого табору, не заплямував себе злочинами.

Ми переконані: запорукою недопущення повернення до влади бандитів є розбудова інститутів громадянського суспільства, створення дієвих механізмів контролю над владою. Тому Академія надає великої ваги організації Громадського суду України, що фахово й незалежно розглядатиме випадки зловживання владою і порушення прав людини.

АН вищої школи України неодноразово аналізувала втрати, яких завдала національній освіті й науці діяльність колишнього міністра Табачника і його команди. На жаль, мусимо також констатувати: глибина цих втрат зумовлена ще й тим, що переважна частина ректорського корпусу, державна академія педнаук виявилися нездатні на принципову громадянську позицію. Тому ми висловлюємо сьогодні особливу вдячність тим ректорам, які навіть у складний час не мовчали, реально захищали автономію своїх навчальних закладів.

Сьогодні АН вищої школи України підтримує пріоритети, викладені в заяві голови Комітету Верховної Ради України з питань науки й освіти Лілії Гриневич, що включають:

розслідування корупційних діянь колишніх очільників Міносвіти;

ухвалення нового закону «Про вищу освіту»;

ухвалення нового законодавства про наукову і науково-технічну діяльність.

Зі свого боку, АН вищої школи України готова негайно включитися в процеси порятунку національної освіти й науки, стати майданчиком для серйозного експертного обговорення першочергових необхідних кроків нової влади.

 

Президент АН вищої школи України                О.Г.Наконечний

 

На початок