На початок

РЕЗОЛЮЦІЯ

звітно-виборної конференції

АН ВШ України

21 квітня 2007 року

 

Учасники звітно-виборної конференції АН ВШ України констатують: минулі три роки стали часом відродження авторитету Академії, відновлення її організаційної структури. З року в рік зростав рівень проведення головного наукового форуму Академії – щорічних Академічних читань пам’яті В.І.Стріхи. Відновлено видання “Наукових записок АН ВШ України”. Створено сайт Академії в мережі Інтернет, який не лише подає загальну інформацію про Академію та її членів, але й оперативно розміщує статті й виступи академіків АН ВШУ. Налагоджено робочі партнерські відносини Академії з Міністерством освіти і науки України.

Роботи академіків АН ВШУ, відзначені академічними нагородами Ярослава Мудрого, свідчать про значний інтелектуальний потенціал Академії й української університетської науки в цілому.

Остаточно знято питання про правовий статус АН ВШУ. Судовим рішенням, що набуло законної сили, М.І.Дробнохода 2 березня 2006 року визнано єдиним законним президентом Академії, обраним легітимними Загальними зборами 17 квітня 2004 року.

Все це дозволяє Академії впевнено дивитися в майбутнє й підійти до свого 15-річчя по-справжньому зміцнілою й авторитетною. Учасники Конференції закликають усіх академіків і почесних академіків своєю щоденною науковою і педагогічною працею, принциповою громадянською позицією зміцювати вагу Академії в українському суспільстві.

Водночас  ми закликаємо всіх науковців усвідомити: в правовому полі України існує тільки одна Академія наук вищої школи України на чолі з легітимно обраним керівництвом, визнана усіма державними органами. Подальші спроби окремих осіб використати  її назву є незаконними і мають характер кримінального діяння, що буде переслідуватися в судовому порядку.

Конференція ще раз доводить до відома наукової громадськості, що всі дипломи “академіків” і “почесних академіків” АН ВШУ, “лауреатів академічних нагород”, видані упродовж 2002-2007 років за підписом виключеного з Академії М.Дубини, щодо якого прокуратурою порушено кримінальну справу за фактами шахрайства й підробки документів, є нечинними.

Конференція АН ВШУ з тривогою констатує: попри окремі позитивні зрушення, минулі роки не стали часом повномасштабного відродження української науки й вищої освіти. Водночас ми переконані: лише на основі потужної національної науки й освіти можливий прорив України до високотехнологічного суспільства з високим рівнем добробуту.

Тому ми закликаємо Президента, Верховну Раду та Уряд України скликання, зробити освіту й науку реальними пріоритетами своєї діяльності. Освіта й наука потребують не лише належного фінансування, але й продуманих реформ, які передбачатимуть посилення демократичних засад їх організації, перехід до фінансування науково-технологічних розробок переважно на основі відкритого конкурсу (з одночасним збереженням базового фінансування для утримання провідних наукових закладів), зближення академічної й університетської науки, дальшу інтеграцію українських учених в міжнародний науковий процес, підвищення соціального статусу викладача та науковця.

Зі свого боку АН ВШ України, яка об’єднує провідних науковців, що працюють у вищих навчальних закладах, готова стати надійним партнером держави у виробленні та здійсненні такої реформи, у проведенні збалансованої, по-справжньому національної політики в сфері освіти й науки.

 

Ухвалено 21 квітня 2007 року в м.Києві 

На початок