На початок

 

Президія АН ВШ України готується до конференції й звертається до ректорів ВНЗ

 

23 березня під головуванням Президента Академії М.І.Дробнохода відбулося чергове засідання Президії АН ВШУ. На ньому розглянуто хід підготовки до Звітно-виборчої конференції Академії, яка відбудеться 21 квітня. Зокрема, узагальнено пропозиції наукових відділень щодо кандидатур на здобуття Академічних нагород, допущено до виборів на відділеннях кандидатів на здобуття звань дійсних членів Академії, які подали свої документи й відповідають вимогам Статуту Академії. Затвердженно до друку ІІ том Наукових записок АН ВШУ.

У зв"язку з шахрайськими діями виключеного 2005 року з Академії М.І.Дубини, який сьогодні фактично пропонує окремим ученим купити диплом "академіка АН ВШУ" (ціною "оргвнеску" в 1000 грн.), ухвалено звернення до ректорів ВНЗ України з проханням довести до професорсько-викладацького складу інформацію про реальну ситуацію навколо Академії й тим захистити учених від шахрайства.

 

                                                                                                                                                      23 березня 2007 р.

 

 

До ректорів вищих навчальних закладів України

 

Президія Академії наук вищої школи України звертається до ректорів вищих навчальних закладів, аби упередити науково-педагогічну спільноту від ошуканства з боку групи осіб на чолі з колишнім ученим секретарем Академії М.І.Дубиною, яка впродовж останніх 4 років незаконно використовує ім’я нашої організації заради особистого збагачення.

Достеменно відомо, що за чотири роки шахраювань, користуючись незаконно виготовленою печаткою, М.І.Дубина фактично продав понад 250 дипломів “академіків АН ВШ України”.

Загальні лише фінансові збитки, завдані М.І.Дубиною державі і суспільству,  складають 750-800 тис. грн. А ще ж йдеться про моральні збитки українських учених, які повинні доводити свою непричетність до шахрайської, ніким не зареєстрованої структури, що незаконно використовує добре ім’я Академії.

За фактами шахрайства і підроблення документів Постановою Прокурора Голосіївського району м. Києва від 04.04.06. проти Дубини М.І. порушена кримінальна справа № 51-1363 (ст. 358, ч. 1 КК України), за якою зараз проводиться досудове слідство.

Одночасно наголошуємо, що впродовж періоду з 1999 р. і донині Президентом АН ВШ України був і залишається професор Дробноход М.І. (радник Міністра освіти і науки України), легітимність обрання якого Загальними зборами 17 квітня 2004 р. підтверджена Ухвалою Голосіївського районного суду м. Києва   2-921/10 від 2 березня 2006 р. Ухвала оскарженню не підлягає (копія Ухвали додається).

У зв’язку з цим Президія АН ВШ України неодноразово повідомляла, в тому числі і через ЗМІ, що всі дипломи “академіків АН ВШУ” та “лауреатів академічних нагород”, видані за підписом М.І.Дубини починаючи з 2002 року, є не чинними. Проте Дубина М.І. знову і знову знаходить жертви, пропонуючи диплом “академіка”.

Президія АН ВШУ просить ректорів вищих навчальних закладів довести цю інформацію до відома професорсько-викладацького складу й цим убезпечити шанованих учених від посягань шахраїв.

 

 

За дорученням Президії АН ВШУ

з повагою

Головний учений секретар АН ВШУ, професор                 Володимир Чопик.