На початок

Президія Академії наук вищої школи України ухвалила звернення на адресу Президента України Віктора Ющенка. У цьому зверненні, підписаному Президентом Академії, доктором геолого-мінералогічних наук, професором, лауреатом Державної премії України Миколою Дробноходом, висловлено підтримку зусилллям Віктора Ющенка щодо цивілізованого й демократичного розв”язання гострої політичної кризи.

Але водночас науковці наголошують: лишень зміна облич в українському парламенті може убезпечити суспільство від тих негативних тенденцій, які зумовили появу Указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради 5 скликання. Вони звертають увагу на те, що цей склад парламенту був першим, у якому виявилися фактично не представлені українські вчені, що в попередніх скликаннях Верховної Ради, навіть попри свою нечисленність, намагалися бути взірцями фаховості й моральності на тлі корумпованих і безвідповідальних “професійних політиків”.

Науковці нагадують Президентові: сьогодні провідні держави світу зробили науку й освіту своїми реальними пріоритетами, а вчені там виконують місію не лише здобувачів і ретрансляторів нових знань, але й експертів при ухваленні найважливіших державних рішень. Проблеми сьогоднішньої України зумовлені значною мірою тим, що держава не приділяє достатньої уваги розвиткові освіти й науки, а постать ученого у нас не має належної ваги в суспільстві.

Тому АН ВШ України попросила Президента України використати свій авторитет і закликати політичні партії й блоки забезпечити належне представництво в своїх списках провідних учених України. “Переконані: це поліпшить моральну та фахову якість нового українського парламенту, покращить рівень ухвалюваних ним законів, а відтак дозвольть швидше перейти до парадигми іноваційного розвитку, без чого прорив України в коло провідних держав світу неможливий” – наголошують у своєму зверненні науковці з Академії наук вищої школи України.

Текст звернення розміщено на сайті Академії www.anvsu.org.ua в розділі «Заяви та звернення».