Пам’яті Валентина Леонідовича ЗИМИ

 

 

Президія Академії наук вищої школи України з глибоким смутком сповіщає, що 18 травня 2005 року пішов з життя визначний український учений-біофізик, академік АН ВШУ Валентин Леонідович Зима.

Валентин Леонідович народився 28 жовтня 1936 року на Житомирщині. Після закінчення Київського університету ім.Тараса Шевченка від 1958 року й до останнього дня життя працював у цьому провідному ВНЗ України.

Наукові інтереси Валентина Леонідовича були різнобічні. Закінчивши фізичний факультет, він 1966 року став кандидатом фізико-математичних наук, а 1983 року – доктором біологічних наук. Довгі роки він працював на кафедрі біофізики університету – завідувачем і професором. Він – автор найкращого на сьогодні в Україні підручника з біофізики. 1992 року його наукові заслуги вшановано Державною премією України.

1992 року Валентин Леонідович Зима був серед академіків-засновників АН ВШ України, а під час кризи 2002-2003 років доклав багато зусиль для морального очищення й відродження колишнього авторитету Академії. У квітні 2004 року його було знову обрано членом Президії АН ВШ України, в роботі якої він брав найактивнішу участь.

Серце Валентина Леонідовича зупинилося раптово, під час конференції біофізиків та біофізиків у Каневі, коли учений перебував у розквіті сил, сповнений творчих планів і задумів. Але його наукове життя триватиме в працях його численних учнів, а його світлий образ завжди житиме в серцях тих, кому пощастило бути поруч із цією мудрою, доброю, безмежно порядною і талановитою людиною.