Пам’яті Веніаміна Дмитровича Сікори

 

10 серпня 2004 року перестало битися серце визначного українського вченого, доктора економічних наук, професора, академіка-засновника АН вищої школи України Веніаміна Дмитровича Сікори. Професор Сікора залишив по собі великий науковий доробок – понад 160 праць, зокрема 5 монографій. Його наукові роботи здобули визнання далеко за межами нашої держави – свідченням того було членство Веніаміна Дмитровича в Королівському економічному товаристві Великої Британії, Європейській економічній асоціації, інших найвідоміших міжнародних наукових об’єднаннях.

Веніамін Дмитрович був не лише вченим і викладачем, але й палким патріотом своєї України.  У 1989 році він очолює розробку соціально-економічного розділу програми створюваного Руху, стає першим головою його соціально-економічної колегії. Пізніше він робить все заради того, щоб економічні реформи в Україні мали по-справжньому людське обличчя – і водночас рішуче виступає проти тієї моделі олігархічно-кланового капіталізму, яка врешті-решт запанувала в нашій державі. До останніх днів життя він продовжує активну роботу в Президії АН ВШ України, членом якої його було ще раз обрано в квітні 2004 року – вже після того, як Веніамін Дмитрович переніс складну операцію на серці.

Земний шлях Веніаміна Дмитровича Сікори виявився до болю короткий – він не дожив кількох місяців до свого 65-річчя. Але його життя незміренно довше триватиме в наукових працях, в учнях, в синах, в серцях усіх, кому пощастило жити й працювати з цією на диво талановитою, порядною і різнобічною Людиною.

У скорботні дні прощання з Веніаміном Дмитровичем Президія АН ВШ України висловлює найглибші співчуття рідним і близьким Покійного.

 

 

Президія АН ВШ України