Пам’яті Валерія Гайовича Шахбазова

 

Раптово й несподівано, повний сил і творчих задумів 19 вересня 2005 року пішов з життя визначний український вчений-біолог Валерій Гайович Шахбазов.

Валерій Гайович народився 19 травня 1925 року і після закінчення Харківського університету незмінно працював тут на різних посадах: наукового співробітника, доцента, завідувача кафедри.

Валерій Гайович здобув собі широке визнання своїми піонерськими працями з природи гетерозису, спадковості, генетики онтогенезу. Ним розвинуто новий напрямок біофізичної генетики.

Наукові заслуги Валерія Гайовича вшановано званнями Заслуженого діяча науки і техніки, Відмінника народної освіти України.

У 1994 році Валерія Гайовича Шахбазова було обрано академіком  АН ВШ України. Валерій Гайович доклав багато зусиль, щоб Академія досягла високого наукового рейтингу і подолала серйозну кризу 2002-2004 років. Він був найактивнішим учасником Зборів та Конференцій Академії, Академічних читань пам’яті В.І.Стріхи.

На зборах 17 квітня 2004 року Валерія Гайовича було обрано членом Президії АН ВШ України. Це громадське навантаження він сприймав надзвичайно відповідально й ретельно.

Попри поважний вік, Валерій Гайович до останніх днів зберігав відмінну спортивну форму, оптимізм і велику жагу до життя. Тому його раптова смерть на відпочинку на Чорному морі особливим болем відгукнулася в серцях тих, хто знав і любив Валерія Гайовича.

Світла пам’ять про Валерія Гайовича Шахбазова – визначного вченого й педагога, справжнього патріота – назавжди збережеться в наших серцях.

 

Президія АН ВШ України