ПАМ’ЯТІ ЮРІЯ ІВАНОВИЧА ЧУТОВА

 

Президія АН вищої школи України з глибоким смутком сповіщає, що після тяжкої тривалої хвороби 8 березня 2005 року на 68-му році життя помер відомий український учений, доктор фізико-математичних наук, професор, академік АН ВШ України Юрій Іванович Чутов.

Ю.І.Чутов народився 23 листопада 1937 року в селі Оржиця на Полтавщині. Після закінчення радіофізичного факультету Київського університету ім.Т.Г.Шевченка до останніх днів життя працював на кафедрі фізичної електроніки цього провідного ВНЗ України. Багато років був завідувачем кафедри, підготував декілька оригінальних лекційних курсів. Наукові роботи Ю.І.Чутова з фізики плазми та фізичної електроніки здобули загальносвітове визнання, ученого охоче запрошували працювати в кращі лабораторії світу.

У 1992 році Ю.І.Чутов разом з В.І.Стріхою та М.І.Дробноходом став ініціатором створення АН вищої школи України, неодноразово обирався її віце-президентом. Наприкінці 1990-х рр. Ю.І.Чутов відійшов від активної роботи в керівництві Академії, цілком присвятивши себе науково-педагогічній праці. Але коли 2002 року Академію спіткала тяжка криза, Ю.І.Чутов не вагаючись приєднався до провідних учених АН ВШУ, які розпочали боротьбу за її моральне очищення. У квітні 2004 року Ю.І.Чутова було знову обрано до Президії АН ВШ України. Проте підступна недуга вже підточувала його сили.

Світла пам’ять про Юрія Івановича Чутова - талановиту, глибоко порядну, красиву людину, прекрасного ученого й педагога - назавжди залишиться в наших серцях.

 

Президія АН ВШ України