Пам'яті Івана Олексійовича ШЕВЧУКА

 

Українська наука зазнала тяжкої втрати. 19 травня 2008 року пішов з життя відомий учений-хімік, доктор хімічних наук, професор, академік АН вищої школи України Іван Олексійович Шевчук.

Майбутній учений і педагог народився 10 вересня 1930 року на Вінниччині. Закінчив хімічний факультет Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Працював начальником Центральної заводської лабораторії Черкаського заводу хімічних реактивів (1955-1960), начальником лабораторії Донецького Інституту реактивів (1960-1965), начальником лабораторії Інституту люмінофорів у м. Ставрополі (1965-1966).

У 1966 році організував кафедру аналітичної хімії в Донецькому національному університеті і завідував нею до квітня 2003 року. Після цього працював професором кафедри. В 1970 році захистив докторську дисертацію, в 1971 році отримав звання професора. В Донбасі створив наукову школу "Розділення, концентрування та експрес-аналізу кольорових, рідкісних металів і біологічно-активних речовин". Підготував доктора і 22 кандидатів наук, виховав понад 500 хіміків-аналітиків. Опублікував самостійно і з учнями 12 монографій та навчальних посібників, понад 500 наукових праць, отримав 32 патенти на винаходи. 

Іван Шевчук був членом рад з питань захисту докторських і кандидатських дисертацій у ВНЗ Одеси, Дніпропетровська, Донецька і організатором багатьох наукових конференцій. Учений був відзначений Орденом "Знак Пошани" і багатьма медалями. Протягом останніх років отримував Стипендію Президента України для визначних учених. У 2001 році став Заслуженим професором Донецького національного університету.

У 1994 році Івана Шевчука було обрано академіком АН Вищої  школи України.

Світла пам'ять про Івана Олексійовича Шевчука назавжди залишиться в наших серцях.

 

Президія АН ВШ України.

Наукове відділення біології, хімії і медицини.