Пам’яті Альфреда Миколайовича КУЦЕНКА

(1933-2013)

 

Українська наука зазнала тяжкої втрати. Пішов з життя відомий учений-фізик, доктор технічних наук, професор, академік АН ВШ України А.М.Куценко.

Майбутній учений народився 16 серпня 1933 р. у Луганську. У 1956 р. закінчив фізико-математичний факультет Одеського університету. Рік працював учителем фізики та математики у середній школі села Борщі Одеської обл. З 1957 р. все наукове життя  А.М.Куценка пов’язане з Одеським національним політехнічним університетом, де він займав посади асистента, аспіранта, старшого викладача. доцента, професора, 22 роки завідував різними кафедрами. У 19691970 рр. учений працював у Вищому технічному інституті в Камбоджі, у 19701972 рр. в Національній Школі інженерів у Республіці Малі, де викладав французькою мовою фізику, термодинаміку, електродинаміку, геометричну оптику тощо. У 1989 р. працював консультантом завідувача кафедри в вищих навчальних закладах Сьєнфуегоса та Матансаса (Куба). В останні роки працював  професором кафедри фізики Одеського національного політехнічного університу.

  Область наукових інтересів А.М.Куценка включала пружні хвилі у деформованому середовищі, нелінійну акустодіагностику деформованого стану речовини та деталей конструкцій, високовольтний розряд у рідинах, що проводять електричний струм, етимологію фізичної термінології, комп’ютерні технології у викладанні фізики.

А.М.Куценко - автор понад 300 наукових праць, 11 монографій, 9 підручників, 15 навчальних посібників, 10 авторських свідоцтв.

Здобутки А.М.Куценка відзначено званням Заслуженого діяча науки і техніки України. У 1997 р. ученого було обрано академіком АН вищої школи України.

Світла пам’ять про А.М.Куценка, талановитого вченого, яскраву і непересічну людину, назавжди залишиться в серцях колег і учнів.