Пам’яті Володимира Йосиповича Губинського

(1930-2012)

 

Українська наука й вища освіта зазнали тяжкої втрати. Пішов з життя відомий учений у галузі металургійної теплотехніки, доктор технічних наук, професор, академік АН ВШ України Володимир Йосипович Губинський.

Майбутній учений народився 3.11.1930 р. у м. Іркутську (Росія). Закінчив Енергетичний ін-т у м. Іваново в 1953 р. Відтоді його доля була пов’язана з Україною. До вересня 1959 р. він працював на комбінаті «Криворіжсталь» конструктором, потім майстром цеху блюмінг-1, а з 1959 р. й до останніх днів життя - у Дніпропетровському металургійному інституті (нині Національна металургійна академія України). У 1963 р. після закінчення аспірантури захистив кандидатську дисертацію, працював старшим науковим співробітником, доцентом. У 1974 р. захистив докторську дисертацію, працював професором кафедри теплотехніки та екології металургійних печей, а з 1987 р. – завідувачем цієї кафедри. 

Сферою наукових інтересів В.Й.Губинського були теорія та конструювання високотемпературних теплових агрегатів. Учений розробив нові технології нагріву і охолодження металу, методи математичного моделювання нагріву сталі в печах, конструкції енергозберігаючих печей нового покоління.

В.Й.Губинський залишив понад 270 наукових праць та 70 винаходів. Він - автор монографій «Теорія полум’яних печей» (видано російською та китайською мовами), «Зменшення окалиноутворення при виробництві прокату», «Модернізація промислових печей».

Учений підготував 17 кандидатів наук та 1 доктора технічних наук.

В.Й.Губинський був обраний почесним професором Північно-Східного ун-ту у м.Шеньян (Китай) та Інституту сталі і сплавів у м.Аньшань (Китай).

Він - лауреат Нагороди Ярослава Мудрого АН ВШ України за монографію «Теорія полум’яних печей» (1999). Був нагороджений Першою премією МОН за кращу наукову працю. У 1994 році вченого було обрано дійсним членом (академіком) АН вищої школи України, де він брав активну участь у роботі відділення металургії.

Світла пам’ять про Володимира Йосиповича Губинського назавжди лишиться в серцях його колег. Висловлюємо щирі співчуття родині ученого, його синові і продовжувачеві його справи, академіку-секретарю відділення металургії Михайлові Володимировичу Губинському.

 

Президія АН вищої школи України