Тетеріна-Блохин Дарина Дмитрівна

Доктор філософії, кандидат педагогічних наук, професор, член-кореспондент УВАН. Почесний академік АН ВШ України з 2009 р.

Народилася в 1942 р. у м. Товсте Заліщицького р-ну Тернопільської обл. У 1964 р. закінчила Кременецький державний педагогічний інститут за спеціальністю біологія та основи сільськогосподарського виробництва. Працювала в Чортківській СШ, зав. обласним методкабінетом, в Івано-Франківському педінституті. Друкуватися почала з 1986 р. Пише і перекладає українською, російською, польською, англійською, німецькою.

З 1995 по 1998 р. навчалася в докторантурі УВУ (Мюнхен). Громадянка Німеччини.

Автор монографій «Життєвий і творчий шлях Ю. Бойка-Блохина» (Мюнхен, 1998), «Короткі штрихи до історії ОУН» (Мюнхен, 1999), «Ідеал провідника» (Мюнхен, 2000), «Григорій Сковорода – український філософ, письменник, педагог» (К.-М., 2001), «Організація українських письменників «Слово» на еміграції в Європі» (К.-М., 2005), «Епістолярна спадщина Ю. Бойка-Блохина» (К.-М., 2007), «Діяльність Юрія Бойка-Блохина в німецькому світлі» (Л.-Т.,2009) тощо, а також понад 250 наукових статей про творчість Г. Сковороди, Т. Шевченка, І. Франка, М. Коцюбинського, Лесі Українки, митців ХХ–ХХІ ст.

Має широкі науково-освітні міжнародні творчі зв’язки, веде активну громадську діяльність. Очолює асоціацію «Українсько-Німецької співдружності». Активно працює на ниві презентації України, української науки, освіти, культури в Європі та США.

Удостоєна ряду вітчизняних та зарубіжних премій. Має відзнаки та медалі «Ветеран Праці», «Відмінник народної освіти», орден «За заслуги» та числені грамоти.