http://dmeti.dp.ua/ru/mdiv/i2018/p-2/photo/229.jpgСОЦЕНКО ОЛЕГ ВАСИЛЬОВИЧ

 

Народився 22 жовтня 1940 р. в Приморському краю (Російська федерація). Закінчив Дніпропетровський металургійний інститут (1963 р). У 1963-1973 рр. працював в науково-дослідному секторі НМетАУ. Доктор технічних наук (1995 р.). Викладає (з 1973 р.) в Національній металургійній академії України (з 1996 р. професор). Академік Академії наук вищої школи України.

Наукові праці (більше 200 публікацій, винаходів, монографій і навчальних посібників) у галузі теорії і практики виробництва литва з чавуну з кулястою формою графіту. Розробки і винаходи реалізовані на крупних промислових підприємствах України і Російської федерації.

Займається проблемами впровадження сучасної обчислювальної техніки і інтернет-технологій в навчальний процес і наукові дослідження. Викладає в НМетАУ дисципліни: "Основи науково-технічних досліджень", "Експериментальні дослідження ливарних процесів", "Організація експерименту", "Технологічні вимірювання і обробка експериментальних даних", "Сучасні методи комп’ютерного моделювання та оптимізації ливарних процесів" та ін.

Наукові та методичні розробки останніх років у галузі теорії і практики виробництва литва з чавуну з кулястим графітом; розробки і впровадження комп'ютерних методів дослідження, моделювання та оптимізації технологічних процесів ливарного виробництва; впровадження інтернет-технологій, навчальних і тестових систем.

 Основні наукові праці і навчальні посібники: "Експлуатація каландрів і суперкаландрів" (Москва, 1975 р.), "Основи наукових досліджень в ливарному виробництві" (Київ-Донецьк, 1979), "Організація металургійного експерименту" (Москва, 1993 р.), "Моделювання та оптимальні металургійні системі" (Київ, 1998 р.), "Організація металургійного експерименту" (Санкт-Петербург, 2010 р.).

Заступник голови Спеціалізованої вченої ради Д08.084.02 по захисту докторських і кандидатських дисертацій при НМетАУ, член експертної ради ВАК України з металургії (до 30.11.2011 р.), член експертної ради з питань проведення експертизи дисертаційних робіт МОН України з розробки корисних копалин та металургії. Нагороджений знаком МОН України «Відмінник освіти України» (2012 р.).

 

E-mail: sotsenko@mail.ru