Описание: D:\МАМА\lar-dok\О.В.Панасюк\AKADEMIK\img082.jpgПАНАСЮК Олексій Варфоломійович

 

Відомий учений фтизіатр і пульмонолог. Доктор медичних наук, професор. Академік АН ВШ України з 2011 р.

Народився 30.03.1934 р. в с.Катеринівка Кременецького р-ну Тернопільської обл. У 1964 році закінчив Чернівецький державний медичний інститут (нині – Буковинський державний медичний університет), після чого розпочав працювати лікарем у районному протитуберкульозному диспансері (ПТД) м.Дубно Рівненської обл. і продовжив анестезіологом в Кременецькій центральній районній лікарні та одночасно започаткував педагогічну діяльність у Кременецькому медичному училищі, в якому в 1950-1954 рр. навчався. У 1968 р. вступив до клінічної ординатури Київського науково-дослідного інституту туберкульозу і грудної хірургії імені Ф.Г.Яновського (нині – Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф.Г.Яновського НАМН України – НІФП), після закінчення якої обіймав посади спочатку завідувача торакального відділення ПТД м.Києва, де функціонує кафедра фтизіатрії та пульмонології Київського державного медичного інституту імені О.О.Богомольця (нині – Національний медичний університет імені О.О.Богомольця), згодом – асистента кафедри названого університету. Упродовж 1979-1995 рр. в НІФП обирався старшим науковим співробітником, завідувачем відділення туберкульозу і неспецифічних захворювань легень. Останні понад 20 років (1995-2016 рр.) обіймає посаду професора кафедри інфекційних хвороб, фтизіатрії і пульмонології ПВНЗ «Київський медичний університет Української асоціації народної медицини».

У 1973 р. захистив кандидатську дисертацію, а в 1989 р. – докторську. У 1996 р. присвоєно звання професора кафедри фтизіатрії, створив наукову школу фтизіатрів і пульмонологів, підготувавши 4-х аспірантів, 7 – кандидатів медичних наук і одного доктора медичних наук, 8 магістрів, 20 клінічних ординаторів, понад 40 лікарів-інтернів за фахом «фтизіатрія», «пульмонологія» і «пульмонологія та фтизіатрія».

Має біля 300 друкованих праць, у тому числі національний підручник «Пульмонологія та фтизіатрія», 4 навчальні посібники з фтизіатрії, 2 фахові монографії, 10 авторських свідоцтв на винаходи, відомчу інструкцію, 9 методичних рекомендацій, 7 інформаційних листків.

Основні наукові інтереси: топографія нервів медіальної групи м’язів стегна людини; амілоїдоз у хворих на туберкульоз легень; денні стаціонари в туберкульозних закладах; дослідження ефективності і переносимості нових лікарських препаратів при туберкульозі і неспецифічних захворюваннях органів дихання; вивчення антимікобактеріальної активності 33 антибіотиків і 23 засобів народної медицини, а також вивчення актуальних питань туберкульозу у пацієнтів, які живуть з ВІЛ-інфекцією.

Відзнаки: нагрудний знак «Изобретатель СССР», медаль «Ветеран Праці», численні грамоти, подяки і премії, а також занесений до книг «Освіта і наука - потенціал майбутнього держави», «Хто є хто на Тернопільщині», «Тернопільський енциклопедичний словник».