Мельник Василь Павлович

Відомий учений-фтизіатр-пульмонолог. Доктор медичних наук, професор. Академік АН ВШ України з 2010 р.

Народився 17.02.1948 р. в селі Андріяшівка Роменського р-ну Сумської обл. Закінчив Одеське медичне училище №3 (1967), працював завідувачем фельдшерсько-акушерського пункту. У 1975 р. закінчив Київський медичний ін.-т ім..О.О.Богомольця (нині – Національний медичний ун-т) і був рекомендований вченою радою для науково-педагогічної роботи. Працював асистентом, доцентом, а з 1990 р. – професором кафедри туберкульозу з курсом пульмонології. Кандидат медичних наук (1980), доктор медичних наук (1990), професор (1993). З 1996 р. працює в Київському медичному ін-ті УАНМ, де організував і очолив кафедру інфекційних хвороб, фтизіатрії та пульмонології.

Основні наукові інтереси: дослідження асоційованих захворювань та станів: туберкульоз та ВІЛ-інфекція, туберкульоз і алкоголізм, туберкульоз та материнство, ризик інфікування та ризик захворювання туберкульозом студентської молоді та дітей; вивчення антимікобактеріальної активності сучасних анбактеріальних препаратів та засобів народної медицини; дослідження ефективності та переносимості нових лікарських препаратів у пульмонології (при пневмонії, бронхіальній астмі, хронічному обструктивному захворюванні легень, бронхіті тощо) та фтизіатрії (при резистентному туберкульозі).

Автор (співавтор) понад 240 наукових праць, опублікованих у вітчизняних і міжнародних виданнях, 2-х підручників із фтизіатрії та пульмонології, 2-х навчальних посібників для студентів-медиків ВНЗ України, 5-ти медичних рекомендацій, 2-х міжвідомчих інструкцій та стандартів обстеження і лікування хворих, 5-ти авторських свідоцтв та винаходів.

Підготував 7 кандидатів наук, консультує 2 докторські дисертації.

Член редколегій 2-х профільних, затверджених ВАК України, наукових журналів, член експертної ради ВАК України (1996-2001), член спеціалізованої вченої ради по захисту кандидатських та докторських дисертацій.

Заслужений лікар України (2004), лікар вищої категорії по спеціальності фтизіатрія і пульмонологія, Посол Миру (Федерація всесвітнього миру, Сеул, 2006).

Заступник академіка-секретаря фундаментальних проблем медицини (з 2010 р.).