kulinichКУЛІНИЧ ГРИГОРІЙ ЛОГВИНОВИЧ

Відомий учений-математик. Доктор фізико-математичних наук, професор. Академік АН ВШ України з 2006 р.

Народився 09.12.1938 р. на хуторі Лучищів біля с. Жеревці Лугинського р-ну Житомирської обл. в багатодітній сім’ї залізничника. У 1956 р. закінчив середню залізничну школу, з 1956 р. по 1959 р. працював на електростанції Білокоровичського гарнізону, проходив службу в армії. У 1959 р. при виконанні службових обов’язків став інвалідом армії ІІІ групи. У 1964 р. закінчив з відзнакою механіко-математичний ф-т КДУ ім.Т.Шевченка і вступив до аспірантури при кафедрі теорії ймовірностей. З 1966 р. – на викладацькій роботі на механіко-математичному ф-ті КНУ ім.Т.Шевченка (з 1981 р. по 2003 р. був завідувачем кафедри загальної математики). Кандидатську дисертацію «Про граничну поведінку розподілів розв’язку стохастичних диференціальних рівнянь» захистив у 1968 р., докторську дисертацію «Асимптотичні задачі стохастичних диференціальних рівнянь» – у 1981 р. В 1983 р. присвоєно вчене звання професора, а у 2009 р. – заслуженого професора КНУ ім. Т. Шевченка.

Учень академіка А.В.Скорохода. Наукові інтереси – у галузі випадкових процесів та їх застосувань. Створив два нові перспективні наукові напрями: асимптотична теорія стохастичних диференціальних рівнянь при дуже нерегулярній поведінці коефіцієнтів; теорія інваріантних множин стохастичних диференціальних рівнянь. Фундатор методу просторового усереднення коефіцієнтів стохастичних диференціальних рівнянь і детермінованого методу стабілізації нестійких стохастичних систем.

Автор понад 150 наукових публікацій, серед них: 2 монографії, 2 навчальні посібники, 1 підручник у двох книгах з «Вищої математики» з грифом Міністерства освіти.

Підготував 18 кандидатів фізико-математичних наук.