Клочек Григорій Дмитрович

Відомий учений-літературознавець та організатор освіти. Доктор філологічних наук, професор. Академік АН ВШ України з 1995 р.

Народився 5.03.1943 р. в с. Грабовці на Холмщині (тепер – Польща). У 1945 р. родина вивезена на Одещину в рамках «обміну населенням» між УРСР та Польщею. Закінчив Одеський ун-т (1965), працював директором шкіл на Одещині (Вилкове, Торосово, Фрунзівка). Кандидатську дисертацію, присвячену збірці Павла Тичини «Сонячні кларнети», захистив в Одеському ун-ті (1977). З 1979 р. – в Кіровоградському педін-ті, завідувач кафедри української літератури. Доктор філологічних наук (1990). У 2005 р. обраний ректором Кіровоградського державного пед. ун-ту ім.В.Винниченка.

Наукові інтереси пов’язані з фундаментальними проблемами художності, пізнання її шляхом адекватного аналізу з використанням інструментарію психологічної науки.

Опікується справами шкільної філологічної освіти. Автор ряду посібників нового типу, де літературознавчі й методичні матеріали супроводжують художній текст. Серед них – «Поезія Т. Шевченка: сучасні інтерпретації», «Українська література в школі як націєтворчий фактор» (1997).

Виховав 10 кандидатів та 1 доктора наук.

Автор численних публіцистичних виступів.