Дещинський Леонтій Євгенович

Відомий науковець у галузі військової історії України. Доктор історичних наук, професор. Академік АН ВШ України з 2000 р.

Народився 30.10.1930 р. в с. Княгинин Дубнівського р-ну Рівненської обл. Учасник Другої світової війни. Нагороджений орденами «Вітчизняної війни» II ступеня, «За мужність» III ступеня, «Святого Архистратига Михаїла»; медалями: «За взяття Берліна», «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.» та ін. У 1951–1962 рр. – директор СШ на Дубенщині, у 1963–1972 рр. – зав. відділу Дубнівського міськ- та райвиконкомів, у 1973–1974 рр. – доцент кафедри історії НУ «Львівська політехніка», у 1992–2005 рр. – директор Ін-ту гуманітарних і соціальних наук НУ «Львівська політехніка» й паралельнозавідувач кафедри історії науки і техніки України. З 2005 р. – професор кафедри історії науки і техніки України НУ «Львівська політехніка».

Сфера наукових інтересів: національно-визвольні змагання українського народу в боротьбі за свою державність (1917–1921 рр.); революційні події у військах Південно-Західного, Румунського фронтів і Чорноморського флоту влітку 1917 і початку 1918 рр.; Збройні Сили України: історія і сучасність; історія освіти, науки і техніки України. Брав участь у розробці спільно з науковцями з Польщі (Краків, Познань, Варшава), Німеччини (Мюнхен, Берлін), Франції (Париж) наукових тем із військової історії та історичних наук XX ст. Був організатором створення міжнародного наукового центру при Національному ун-ті «Львівська політехніка» з професійної підготовки фахівців для сфери соціальних послуг «Інтеграція», а також західноукраїнських центрів із вивчення Голокосту й Голодомору в Україні при Ін-ті гуманітарних та соціальних наук Національного ун-ту «Львівська політехніка».

Опублікував понад 360 наукових праць, з них 10 монографій. Автор навчальних посібників з історії України та її державності, історії науки і техніки України, міжнародних відносин, з української і зарубіжної культури тощо.

Підготував 38 кандидатів і 6 докторів наук.

Голова спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій з військової історії України, відповідальний редактор фахового вісника з військової історії та історичних наук «Держава та армія».

Заслужений діяч науки і техніки України. Відмінник освіти України.