http://radioukr.com.ua/img/material/32012/anisimov.jpg Автобіографія

 

            Я, Анісімов Ігор Олексійович, народився 30 червня 1958 року в М. Києві в сім’ї службовців. Мій батько, Анісімов Олексій Олексійович, 1927 р.н., до виходу на пенсію працював головним інженером проектів інституту Діпросільмаш (м. Київ). Помер у 2004 році. Моя матір, Романченко Ольга Петрівна, 1932 р.н., до виходу на пенсію працювала завідувачем сектору інституту Діпробудмашина (м. Київ). Батьки розлучилися в 1963 році.

            Одружений. Дружина, Протас Тетяна Іванівна – заступник директора науково-виробничої фірми VD MAIS. Мій син Анісімов Максим, 1989 р.н. – студент 1 курсу магістратури Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Мій син Анісімов Андрій, 1995 р.н. – учень 9 класу середньої школи.

            Після закінчення школи №145 м. Києва у 1975 р. вступив на 1 курс радіофізичного факультету Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченко. Після закінчення навчання у 1980 р. (диплом з відзнакою) почав працювати асистентом кафедри  радіоелектроніки того самого факультету. У 1982-1986 рр. навчався в аспірантурі (без відриву від виробництва). У 1987 р. захистив кандидатську дисертацію. З 1989 р. – доцент тієї самої кафедри (пізніше – кафедри напівпровідникової електроніки). Звання доцента отримав у 1990 р. У 1998-2000 рр. – в докторантурі того самого факультету. У 2000 р. повернувся на посаду доцента, захистив докторську дисертацію. З 2001 р. – професор кафедри напівпровідникової електроніки радіофізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2002-2007 рр. – завідувач кафедри фізичної електроніки того самого факультету. Звання професора отримав у 2003 році. З 2007 року дотепер – декан радіофізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. В даний час читаю на факультеті курси «Коливання та хвилі», «Фізика плазми», «Синергетика».

            У 1995-2005 рр. працював за сумісництвом у Національному університеті «Києво-Могилянська Академія».

            Моя наукова робота пов’язана з плазмовою електронікою. Виконав разом з С.М.Левитським, О.І.Кельником та іншими цикл робіт по дослідженню генерації перехідного випромінювання при інжекції електронних пучків у іоносферну плазму. Запропонував і дослідив разом з С.М.Левитським, Л.І.Романюком (ІЯД НАН України) та іншими механізм просвітлення бар’єрів щільної плазми для електромагнітних хвиль за допомогою електронних пучків. Запропонував метод діагностики неоднорідної плазми за перехідним випромінюванням короткого електронного згустку. Разом з С.В.Сорокою, Т.Є.Літошенком та іншими дослідив нелінійну стадію взаємодії модульованих електронних пучків із неоднорідною плазмою. Є автором понад 400 друкованих праць, у тому числі понад 120 статей, понад 240 доповідей на наукових конференціях та 35 навчально-методичних праць, серед яких підручник «Коливання та хвилі» (вид. 1 – Академпрес, К., 2003; вид. 2 – ВПЦ «Київський університет», К., 2009, з грифом МОН України). Надрукував також кілька статей з історії архітектури Києва.

            Займаюся науково-організаційною роботою. Член бюро наукової ради «Фізика плазми і плазмова електроніка» НАН України. Голова спеціалізованої ради на радіофізичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член спеціалізованої ради в Інституті фізики НАН України. Головний редактор «Вісника Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Радіофізика та електроніка», член редколегії «Вісника Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія: фізико-математичні науки». Член оргкомітетів ряду наукових конференцій з фізики плазми, прикладної фізики та електроніки. Під моїм науковим керівництвом захищені 4 кандидатські дисертації, був науковим консультантом 1 докторської дисертації.

            Тривалий час виконую обов’язки заступника голови журі Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики, Всеукраїнського турніру юних фізиків та Всеукраїнського студентського турніру юних фізиків, голова журі Київської міської учнівської олімпіади з фізики, науковий керівник команди України на міжнародних олімпіадах школярів з фізики.

            Заступник голови комісії з фізики, голова підкомісії з прикладної фізики науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України.

            Відзнаки: Соросівський доцент (1995), відмінник освіти України (2002), Грамота Верховної Ради України (2008), заслужений діяч науки і техніки України (2009).

            Проживаю за адресою: 03040, м. Київ, вул. Васильківська 8, кв. 293.