Андрійчук Віктор Григорович

Відомий учении-економіст. Доктор економічних наук, професор. Академік АН ВШ України з 2008 р.

Народився 21.07.1932 р. у с. Рачин Горохівського р-ну на Волині. Після закінчення Львівського торговельно-економічного ін-ту працював з 1953 по 1966 р. в управлінні Держінспекції Волинської обл. З 1995 р. працював завідувачем відділу економічного аналізу і прогнозування зовнішньоекономічних зв’язків, державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, проректором з наукової роботи в Українській академії зовнішньої торгівлі. В 1997 р. захистив докторську дисертацію. З 1999 р. – завідувач кафедри міжнародної економіки. Нині – завідувач кафедри світового господарства і міжнародної економічної інтеграції в Українському державному університеті фінансів та міжнародної торгівлі.

Одноосібно та у співавторстві підготував та опубліковав понад 340 друкованих робіт, з них 28 монографій, брошур, навчальних посібників, методичних розробок.

Підготував понад 40 кандидатів економічних наук, з яких 2 захистили докторську дисертацію.

З 1996 р. – головний редактор, а з 2003 р. – заступник головного редактора фахового видання ВАКу, журналу «Зовнішня торгівля: право та економіка». З 1970 р. – член Спеціалізованої вченої ради, а з 1996 р. по 2003 р. – заступник та голова Спеціалізованої вченої ради при УкрНДІТГК, УНДІМЗЕІ, УАЗТ зі спеціальності «Економіка, планування і організація управління невиробничою сферою», «Світове господарство і міжнародні економічні відносини». З 1998 р. – член Спеціалізованої вченої ради при КНТЕУ по захисту докторських дисертацій за спеціальності «Підприємництво, менеджмент та маркетинг». З 2006 р. по цей час – член Спеціалізованої вченої ради при Національному ін-ті проблем безпеки та Національному ін-ті стратегічних досліджень по захисту докторських дисертацій зі спеціальності «Економічна безпека держави». З 1999 р. – голова секції, а з 2007 р. – член секції «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», член Президії науково-методичної комісії з менеджменту Міністерства освіти і науки України.

За успіхи і досягнення в науково-дослідній та педагогічній роботі нагороджений знаком «Відмінник освіти України». За багаторічну сумлінну роботу, пов’язану з реалізацією економічної політики двічі нагороджений Мінекономіки України нагрудним знаком «За сумлінну працю» 1-го ступеня, а Міністерством освіти і науки України – нагрудним знаком «Петро Могила». За вагомий особистий внесок в розвиток науки України, високий професіоналізм неодноразово удостоєний Подяки Голови КМДА. У 2008 р. удостоєний звання «Заслужений діяч науки і техніки України»