На початок

ЗАЯВА

Академії наук вищої школи України

Президія АН вищої школи України констатує: одностайна згода Ради Федерації Федеральних Зборів Росії щодо підтримки звернення Президента В. Путіна про введення військ на територію України, що фактично означає можливість здійснення воєнних дій проти суверенної держави,  є безпрецедентним випадком в історії двох слов’янських народів. Зазначене рішення спровокувало створення в Криму маріонеткового «уряду» та нелегітимне звернення кримського парламенту про приєднання до складу Російської Федерації. Частину суверенної території України фактично окуповано російськими військами. Права, свободи, й саме життя громадян України, зокрема військовослужбовців, які виявилися вірні присязі, перебувають під загрозою. Агенти російських спецслужб відверто провокують загострення ситуації в ряді інших регіонів Сходу й Півдня держави, й насамперед на Донбасі.

Керівництво Росії виявляє неприховану зневагу до всієї світової спільноти, яка одностайно засудила російську агресію,  а також до світлої пам’яті тих українців та представників інших народів, що загинули на київських барикадах, борючись проти кривавого корумпованого режиму екс-президента Януковича. Завідомо брехлива, упереджена інформація, перекручення фактів, інсинуації, зневажливе навішування ярликів на 45-ти мільйонний народ – таким є політичне обличчя нинішніх еліт Росії.

У цій складній ситуації Президія АН вищої школи України закликає всі політичні сили, всіх громадян України незалежно від їх походження та мови відкинути політичні розбіжності й згуртуватися навколо законного українського парламенту й уряду. Ми заявляємо про солідарність з героїчними українськими військовослужбовцями та з нашими колегами – викладачами й науковцями – які опинилися на окупованій територій. Ми вдячні міжнародній спільноті, яка в цей трагічний час підтримала Україну. Ми особливо вдячні тим російським колегам, які наважилися протестувати проти антиукраїнської істерії, яку нагнітають Путін і його поплічники.

Ми закликаємо Верховну Раду України:

а) призупинити членство в Міжпарламентській асамблеї СНД;

б) денонсувати Харківські угоди з Росією про перебування Російського  Чорноморський флоту на території України;

в) призупинити участь України в СНД;

г) звернутися до керівництва Північноатлантичного альянсу про прискорену процедуру вступу України до НАТО.

Ми звертаємося до Уряду й Міністерства освіти негайно розробити комплекс заходів, який мінімізував би негативні наслідки російської окупації Криму для системи вищої освіти держави, передбачав би захист викладачів та аспірантів (і насамперед представників кримськотатарського народу), які працюють у ВНЗ на території АР Крим та м.Севастополя, забезпечив би альтернативну підготовку фахівців з критично важливих для української економіки спеціальностей (зокрема, фахівців для роботи на АЕС) у ВНЗ інших регіонів держави.

Ми переконані: згуртувавшись і спираючись на підтримку світової спільноти, українці зуміють захистити свободу й територіальну цілісність своєї держави.

 

Ухвалено 6 березня 2014 року

 

На початок