ЗВЕРНЕННЯ

АН ВШ України до освітян, науковців, громадськості у зв’язку з призначенням на 28 жовтня 2011 року з’їзду освітян України

 

Шановні колеги! В умовах дальшого поширення негативних тенденцій у нашій освітній та науковій галузі, що особливо гостро виявилося впродовж 2010-2011 рр., актуальним є провення чергового з’їзду освітян України. Назріла нагальна проблема обговорення на загальнодержавному рівні стратегії розвитку вітчизняної освіти і науки на найближчу і довгострокову перспективу.

Але Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України по-своєму зрозуміло необхідність цього заходу. Поспіхом, без творчого, відкритого обговорення освітянсько-наукових проблем в широких колах громадськості, Міністерство нашвидкуруч запланувало провести ІІІ з’їзд освітян у добре відомих радянських традиціях, аби лише висловити «всенародну підтримку» нинішнім очільникам міністерства, обілити їх від очевидних провалів. За вказівкою зверху були відібрані підконтрольні делегати з’їзду від обласних управлінь освіти та інших установ, А нашвидкуруч скомпонований для обговорення на з’їзді відверто недосконалий і «сирий» міністерський варіант бачення розвитку вітчизняної освіти до 2025 року з’явився на сайті МОНМС в останній момент, і переважна більшість освітян і науковців фізично не мали змоги висловитися щодо цього документу.

За таких обставин представники реальних громадських організацій освітян і вчених потрапити на цей з’їзд (і тим більше отримати на ньому слово) шансів не мають. Зрозуміло, що такий з’їзд не матиме жодного позитивного результату, призведе лише до дальшого розширення прірви між державою та суспільством та до непродуктивних витрат значних бюджетних коштів.

АН ВШ України докладала чимало зусиль, аби призначений на 28 жовтня 2011 року з’їзд освітян був підготовлений в інший, демократичний, відкритий для широкої громадськості спосіб та перетворився на змістовну дискусію щодо подальших шляхів розвитку національної системи освіти. На жаль, ці наші зусилля були заблоковані міністерською бюрократією, не готовою до реального діалогу з громадськістю.

З огляду на це, АН ВШ України оголошує про бойкот ІІІ з’їзду освітян і закликає всі громадські організації освітян і науковців приєднатися до цього бойкоту.

 

Ухвалено Президією АН ВШ України 12 жовтня 2011 р.

м.Київ