На початок

Україна та Росія активізують співпрацю у сфері нанотехнологій

 

МОН та Федеральне агентство з науки та інновацій Російської Федерації підписали програму співробітництва, яка передбачає закупівлю сучасного обладнання та проведення спільних українсько-російських  дослідів у сфері нанотехнологій

 

Серйозний прорив у сфері нанотехнологій прогнозується в Україні. Завдяки підписанню угоди про співпрацю, в нашій державі та Росії дослідники будуть забезпечені сучасним обладнанням|обладнанням|, необхідним для синтезу і діагностики нанопродуктів. Вчені обох країн спільно проводитимуть фундаментальні і прикладні дослідження.

«Прогрес у сфері нанотехнологій – пріоритетне завдання наших вчених, — зауважує голова Української частини українсько-російської Підкомісії з науково-технічного співробітництва, заступник міністра освіти і науки доктор фізико-математичних наук академік АН ВШ України Максим Стріха. — Світовий ринок нанотехнологій вже в цьому році сягає 700 мільярдів доларів, а в 2015 році цей показник зросте до 1-2 трильйонів. Тож об’єднання зусиль українських та російських вчених – намагання швидко й ефективно провести фундаментальні дослідження з подальшою їх комерціалізацією. Це також шанс підготувати для наших країн висококваліфікованих молодих вчених та інженерів, які зможуть працювати на сучасному обладнанні|обладнанні|»

Програму розвитку співробітництва в сфері нанотехнологій на 2010-2012 роки було підписано 30 жовтня під час 5 спільного засідання підкомісії з питань науково-технічного співробітництва українсько-російської міждержавної комісії. Сформовано, також об’єднану науково-технічну раду Програми, куди входять провідні вчені обох країн. З українського боку її очолив професор Київського національного університету імені Шевченка Микола Находкін. Рада повинна вибрати на конкурсній основі  найкращі спільні проекти за сімома пріоритетними напрямками, які отримають комплексне фінансування та підтримку.

«Історично склалося так, що Росія у нанодослідженнях трохи випередила нас оскільки ще з 2002 року ця сфера науки отримала дуже серйозну державну підтримку, — підкреслює Максим Стріха. — В Росії проголошена національна наноініціатива. Там багато першорядних дослідників, які мають можливість працювати на сучасному обладнанні. Завдяки співпраці з росіянами в українських вчених з’явиться нагода проводити дослідження за найсучаснішими напрямками у нас в країні. Адже в усьому світі проекти досліджень в сфері нанотехнологій реалізуються на основі міжнародної співпраці».

Програма розрахована на 4 роки з часу підписання і після закінчення строку дії буде автоматично продовжуватися на кожні наступні чотири роки за умови, що жодна зі сторін не повідомить про намір припинити співпрацю

На початок