На початок

 

Відбулися збори Одеського регіонального відділення Академії

 

1 липня в приміщенні Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова відбулися збори Одеського регіонального відділення Академії. На них обговорено плани роботи університетських науковців південного регіону, обрано нового керівника відділення. Ним став відомий учений-фізик, керівник науково-навчального центру ОНУ Я.І.Лепіх.

Про зростання активності Одеського відділення АН ВШ України свідчить те, що воно вже стало співорганізатором 4-ї Міжнародної науково-технічної конференції «Сенсорна електроніка та мікросистемні технології (СЕМСТ-4. У конференції, яка пройшла з 28 червня по 2 липня, взяли участь учені 20 країн. Доповіді на конференції зокрема виголосили президент Українського фізичного товариства, почесний академік АН ВШ України В.Г.Литовченко, віце-президент АН ВШ України М.В.Стріха, академік-секретар відділення фізики і астрономії АН ВШ України Л.В.Поперенко.

 

 

Вшановано пам’ять Ореста Влоха

 

2 липня у приміщенні Інституту фізичної оптики МОН (мьвів) відбулися збори Західного наукового центру АН ВШ України, присвячені пам’яті визначного ученого-фізика і громадського діяча, академіка-засновника Академії О.Г.Влоха. Цього дня Орестові Григоровичу виповнилося б 76 років.

Учасникам зборів було презентовано щойно віддруковану книгу Ореста Влоха «Світлогос», куди увійшли спогади вченого про роки організації Народного Руху Україницих процесах О.Г.Влох брав активну участь як народний депутат України І скликання) та його оригінальні вірші, які раніше ніколи не друкувалися.

З аналізом літературного доробку вченого виступила відомий учений-філолог, академік АН ВШ України Р.П.Зорівчак. Вона високо оцінила і громадянський пафос віршів Ореста Влоха, який стверджував:

Завжди і завше

знов і знов

до крапельки свою

натхненну працю

і любов

Вітчизні віддаю,

і тонку лірику поезій ученого, присвячених природі і вічним людським почуттям.

Співробітники О.Г.Влоха поділилися спогадами про співпрацю з ним. Син ученого, директор ІФО і голова Західного центру АН ВШ України Р.О.Влох розповів про те, як нині розвиваються наукові ідеї Ореста Григоровича. Було виголошено ряд наукових доповідей. Зокрема, віце-президент АН ВШ України М.В.Стріха дав огляд найновіших робіт, присвячених графенумоноатомному шарові вуглецю, який завдяки своїм унікальним властивостям зможе невдовзі спричинити справжню революцію в електроніці.

 

На початок

.