АН вищої школи України вимагає від керівництва МОНМС припинити терор проти Національного науково-дослідного інституту українознавства і світової історії

 

8 листопада розпочала роботу організована Національним науково-дослідним інститутом українознавства та всесвітньої історії Міжнародна наукова конференція «Проблеми культури в українознавстві. Традиції:  стан та сучасні тенденції розвитку». В конференції беруть участь науковці з усіх областей України, а також зі США й Росії, Бразилії і Грузії, Канади й Німеччини, Італії та інших країн.

На жаль, початок конференції затьмарила поява в інституті групи працівників МОНМС, які прибули вкотре вимагати виконання наказу міністерства про призначення заступником директора ННДІУВІ А.Чайковського. Як відомо, чинний Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність» передбачає, що міністерство затверджує лише керівника наукової установи, обраного її колективом, а інші питання діяльності установи належать до відання цього керівника і вченої ради. Але, хоча і директор П.Кононенко, і колектив ННДІУВІ, і вчена рада інституту різко заперечували проти призначення А.Чайковського, вважаючи це спробою розвалити інститут зсередини, міністерство продовжує наполягати на виконанні свого протиправного наказу і з цією метою надсилає до інституту вже 18-ту комісію.

Учасники Міжнародної наукової конференції підтримали рішучий протест колективу ННДІУВІ проти сваволі міністерства, засудили безпрецедентний тиск на авторитетний науковий заклад, штатний розпис якого на 2012 рік досі не підписаний міністром.

Академія наук вищої школи України вже неодноразово звертала увагу на ненормальну ситуацію, яка створилася навколо ННДІУВІ з вини керівництва МОНМС і ще раз вимагає від керівництва Уряду забезпечити, нарешті, нормальні умови для плідної наукової й просвітницької роботи цієї знаної далеко поза межами нашої держави провідної українознавчої установи.