На початок

 

Вельмишановні колеги!

Нагадуємо, що 17 лютого 2007 року відбудуться ІV щорічні Академічні читання пам’яті визначного українського вченого і громадського діяча, доктора фізико-математичних наук, професора, лауреата Державної премії України, президента АН вищої школи України Віталія Іларіоновича Стріхи (1931 – 1999). Місце проведення читань: Національний педагогічний університет ім. М.Драгоманова, Київ, вул. Пирогова, 9: початок роботи о 10.00.

Запрошуємо всіх академіків, інших науковців, що беруть участь у роботі АН ВШУ, до участі в читаннях. Просимо до 12 лютого 2007 року надіслати на електронну адресу АН ВШУ (anvsu@ukr.net) тему планованої доповіді. Матеріали ІУ Академічних читань пам’яті В.І.Стріхи буде надруковано в черговому випуску Наукових праць Академії.

Повідомляємо також, що за ухвалою Президії АН ВШУ, від 26 січня цього року, чергова  звітно-виборча Конференція Академії відбудеться 21 квітня цього року в м. Києві. У зв’язку з цим затверджено вакансії для виборів дійсних членів (академіків) АН ВШ України за відділеннями:

Назва відділення

Кількість вакансій

01. Відділення аграрне

1

02. Відділення біології, хімії та медицини

2

03 Відділення економіки

1

04. Відділення загальнотехнічне

2

05. Відділення інформатики та обчислювальної техніки

2

06. Відділення історії, філософії та права

2

07. Відділення математики

1

08. Відділення металургії

1

09. Відділення наук про Землю

1

10. Відділення педагогіки і психології

2

11. Відділення українознавства

1

12. Відділення фізики та астрономії

1

13. Відділення філології та мистецтвознавства

1

У відповідності до Статуту АН ВШ України, академіками обираються провідні вчені вищих навчальних закладів та інших наукових установ, які працюють у вищих навчальних закладах, доктори наук, професори, котрі створили наукові школи, збагатили науку визначними працями.

Для участі у виборах академіків кандидати не пізніше 16 березня подають на адресу Академії (01034, Київ, вул.Ісаакяна, 18, Президія АН ВШ України) особисту заяву, заповнений листок з обліку кадрів, автобіографію, список наукових праць, копії диплома доктора наук та атестата професора, листи-рекомендації від наукових установ, регіональних відділень або окремих академіків АН ВШ України.

Президія також визначила, що перед щорічною Конференцією АН ВШУ Президією будуть традиційно присуджені Академічні нагороди Володимира Великого  – за визначний особистий внесок у розвиток української науки та вищої освіти; та Ярослава Мудрого – за вагомі праці, які збагатили українську науку важливими новими результатами, дозволили якісно вдосконалити навчально-виховний процес у ВНЗ. Президія пропонує регіональним та науковим відділенням Академії подати до 16 березня на адресу пропозиції щодо кандидатур на відзначення Академічними нагородами.

Повідомляємо також, що щорічні членські внески на 2007 рік встановлено в розмірі 100 грн., вступні – 500 грн. Президія просить академіків вчасно надсилати ці внески на розрахунковий рахунок Академії, зазначений на бланку, або сплачувати їх безпосередньо бухгалтерові Академії (з отриманням відповідної квитанції про сплату). Президія також просить тих академіків, які мають заборгованість по внесках за 2006 рік (75 грн.), оперативно її ліквідувати.

Президією обговорено питання довгострокових планів роботи АН ВШУ, її зв’язків з МОН, підготовлено проект угоди з МОН, на адресу міністерства надіслано пропозиції щодо бачення Академією стратегічних напрямків реформування української науки й вищої освіти.

Ще раз наголошуємо: сьогодні жоден з державних органів не ставить під сумнів легітимності керівництва Академії, обраного 17 квітня 2004 року. Цю легітимність підтверджено судовим рішенням, яке набуло законної сили і не підлягає оскарженню. Президент АН ВШУ М.І. Дробноход одночасно є радником Міністра освіти й науки України.

Тому Президія ще раз застерігає науковців від контактів з групою ошуканців і шахраїврозпорядженні якої перебуває фальшива печатка і копія давно нечинного Статуту АН ВШУ в редакції 1993 року) на чолі з виключеним з Академії М.Дубиною, проти якого порушено кримінальну справу і проводиться досудове слідство. Президія наголошує: масово видані за гроші названою групою дипломиакадеміків” та “лауреатів нагород” АН ВШУ є недійсними і лише дискредитують їхніх власників в очах науково-педагогічної спільноти.

 

З повагою

Головний учений секретар АН ВШ України                                          В.І.Чопик

На початок